Перейти до основного змісту

Підприємці з Буковини можуть отримати 30% компенсації за придбані генератори: як податися

Світлина ілюстративна. Генератор на вулиці. Суспільне Одеса

Цьогоріч сім підприємців Чернівецької області скористалися програмою відшкодування за придбані генератори. Вони отримають 30% компенсації з обласного бюджету. Більшість заявок були з Чернівців, також є заявка з Котелева Новоселицької громади.

Про це Суспільному повідомив директор обласного департаменту регіонального розвитку Валентин Дунаєвський.

Хто і коли отримає компенсацію

Заявки приймали упродовж липня та серпня. У вересні комісія схвалила усі, які подавалися, бо вони відповідали вимогам. Компенсацію отримають підприємства, які займаються виробництвом виробів з пластмаси, лакофарбових виробів, продукції з деревини. Крім цього, це ті підприємці, які будують житлові будинки, мають готельне господарство, агропромисловий комплекс.

За програмою одне підприємство може отримати не більше 50 тисяч гривень за придбані генератори, зарядні станції, сонячні панелі, вітрогенератори, теплові насоси та акумуляторні батареї.

Тому серед тих, які подалися, найбільша сума відшкодування становить 50 тисяч гривень, а найменша – 21 тисячу гривень. Попередньо за місяць підприємці отримають гроші.

"Минулоріч компенсацію отримали 19 підприємців. Цьогоріч люди не були дуже активними, хоча ми інформуємо громади та самих підприємців. Тому ми вирішили продовжити програму до кінця року. Будемо постійно приймати заявки, а комісія буде періодично за надходженнями їх розглядати", – каже Дунаєвський.

Хто може отримати компенсацію

  • зареєстровані, як платники податків і займаються підприємницькою діяльністю в області,
  • перебувають на обліку в податковій службі,
  • юридичні особи, за умови, що за попередні чотири квартали в середньому на рік було не менше 30 штатних працівників і сплатили не менше 300 тисяч податків, зборів та інших обов’язкових платежів,
  • фізичні особи-підприємці, які за попередні чотири квартали сплатили не менше 50 тисяч гривень податків та інших зборів,
  • не мають заборгованості зі сплати податків,
  • придбали обладнання не раніше 10 жовтня 2022 року.

Які документи подавати

Серед основних документів, які потрібно надати, є заявка на участь, копія паспорта громадянина України, витяг з єдиного державного реєстру, копія платіжних документів, фото чи відео розміщення обладнання та копії документів про нього, де є технічні характеристики, довідки про відсутність заборгованості тощо. Документи потрібно надавати в електронному та паперовому варіантах.

Дізнатися додаткову інформацію та повний перелік документів можна в обласному департаменті регіонального розвитку: вулиця Грушевського, 1, e-mail: industry-bukoda@ukr.net, 050 671 91 90.

Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: news.chernivtsi@suspilne.media

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Топ дня

Вибір редакції