Перейти до основного змісту

290 млн грн збитків на Чернівецькій митниці: ВАКС оголосив вирок частині підозрюваних у справі про несплату мита

Вищий антикорупційний суд засудив до позбавлення волі співорганізатора та трьох людей, які завдали 290 мільйонів гривень збитків Чернівецькій митниці через несплату мита та податків. Водночас вони уклали угоду зі слідством – так їх звільнили від основного покарання та призначили рік іспитового терміну.

Про це повідомили у Facebook Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

За інформацією прокуратури, 20 вересня ВАКС затвердив угоду про визнання винуватості, яку уклали між прокурором та чотирма підозрюваними, – серед них був співорганізатор схеми з несплати мита та ще троє її учасників. За угодою вони зобов'язалися повідомляти правдиві та деталі показання, які допоможуть викрити участь та роль інших людей у цьому порушенні.

Згідно з вироком суду, співорганізатора визнали винним в організації умисного ухилення від сплати мита та податків на понад 83 мільйони гривень під час ввезення товарів в Україну й приховування їх від митного контролю. Також у створенні злочинної організації разом зі спільниками, керуванні нею та підбурюванні митників до зловживання службовим становищем.

Суд призначив йому ув'язнення на 4 роки та 9 місяців, а також понад 83 мільйони гривень штрафу – саме на таку суму він завдав збитків. Крім того, йому заборонили займатися експортом та імпортом товарів майже на три роки.

Ще трьох людей засудили до позбавлення волі на 5 років та оштрафували на 255 тисяч гривень. Також їм на два роки заборонили займатися експортом та імпортом товарів.

Водночас за угодою про визнання вини суд звільнив їх усіх від основного покарання – натомість призначив іспитовий строк на три роки. Також зобов'язав співорганізатора, крім відшкодування збитків, впродовж року перерахувати 2 мільйони гривень на "Армію дронів" для ЗСУ. На ЗСУ також перерахують майже 11 мільйонів гривень, які раніше внесли як заставу за трьох інших співучасників.

Вирок суду можна оскаржити впродовж місяця. Водночас щодо інших підозрюваних триває розслідування.

Що відомо про збитки на митниці

16 квітня повідомили про підозру одинадцятьом людям, які, ймовірно, завдали майже 290 мільйонів гривень збитків Чернівецькій митниці через несплату мита та податків. Серед них ексначальник митниці, ексдепутат облради та два керівники.

Так впродовж 2017–2019 років через пункт пропуску на румунсько-українському кордоні в'їжджали вантажівки з комерційними товарами з Туреччини: одягом, взуттям та аксесуарами. Робили це за підробленими документами, що давало змогу застосовувати нижчі ставки ввізного мита. Іноді заявляли, що вантажівки були порожніми.

Ймовірно, керівництво митниці забезпечувало позачерговий пропуск цих вантажівок та безперешкодне митне оформлення. За матеріалами прокуратури, керівництво митниці організовувало жорстоке побиття журналістів, які намагалися викрити діяльність групи.

Кримінальна справа стосується періоду, коли начальником митниці був Микола Салагор. Також з власних джерел Суспільному стало відомо, що ще одним підозрюваним у цій справі був бізнесмен Юрій Кушнір.

Одного співорганізатора та чотирьох учасників групи затримали.

Членам злочинної організації повідомили підозру за кількома статтями кримінального кодексу. Зокрема, за створення злочинної організації, що карається позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років з конфіскацією майна.

Також зловживання владою, ухилення від сплати податків, надання хабаря службовій особі, погрози або насильство щодо журналістів.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: news.chernivtsi@suspilne.media

Топ дня

Вибір редакції