Скільки випадків наруги над могилами зареєстрували у Чернівецькій області

Від початку повномасштабного вторгнення у Чернівецькій області поліцейські зареєстрували 26 кримінальних проваджень за фактами наруги над могилами. З них 21 справу скеровано до суду.

Про це йдеться у відповіді управління Нацполіції у Чернівецькій області на запит Суспільного.

У 2022 році відкрили сім кримінальних проваджень. Злочини були вчинені на кладовищах у селах Митків, Бояни, селищі Глибока, а також у місті Чернівці.

Упродовж 2023 року відкрили пʼять кримінальних проваджень. Два злочини вчинили у селі Вашківці Вижницького району, з яких одна могила померлого військовослужбовця. А також в Новоселиці, Рідківцях та місті Чернівці.

Найбільша кількість злочинів, а саме 14, була зареєстрована у 2024 році. Найчастіше у селі Михалкове Дністровського району, де вчинено 13 злочинів, серед яких один випадок наруги над могилою військовослужбовця, а також один у Сторожинці.

Яка відповідальність за вчинення наруги на могилою

  • У статті 297 Кримінального кодексу України йдеться, що за наругу над могилою чи іншим місцем поховання передбачене покарання — 3 400 гривень штрафу, арешт до шести місяців або обмеження чи позбавлення волі до трьох років.
  • За осквернення могил військових, які брали участь у захисті країни, санкція статті передбачає обмеженням або позбавлення волі на строк від трьох до п’яти років.

Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: news.chernivtsi@suspilne.media

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини