З 1 жовтня Чернівецький ліцей №19 може залишитись без основного укриття – тоді завершується договір з підприємцем, який дав у користування свій підвал. Підприємець готовий продати укриття міській раді за 180 тисяч доларів – вважає, що це справедлива ціна за приміщення у 300 квадратних метрів.
Водночас наразі у ліцеї №19 змішане навчання – власне укриття вміщує 200 людей, а підприємця – 500. Це половина від потрібної кількості. Тому, якщо залишаться без укриття – не матимуть можливості проводити змішане навчання. Суспільне Чернівці розповідає, які рішення пропонують у міськраді.
"З семи класів — один був очно"
Оксана Янчук — мама 7-класника у ліцеї №19 у Чернівцях. Вона розповідає, що дитина вчиться за програмою нової української школи. Водночас з семи років навчання очно був лише один — раніше дистанційно навчались через пандемію COVID-19, зараз змішано — через брак місця в укритті. Тиждень її син ходить до школи, тиждень — вчиться вдома онлайн.
"Якість навчання на змішаній формі залежить від того, наскільки завантажені батьки. Якщо батьки мають можливість бути поруч, перевіряти кожну сторінку, контролювати процес — то навчання відмінне. Але тоді це не може називатись змішаним навчанням, це вже індивідуальне", — розповідає Оксана.
У ліцеї користуються двома укриттями, які вміщують половину учнів та вчителів. Одне з них власне, на 200 людей, інше — підприємця, з яким мають договір — там може перебувати 500 людей. Водночас 1 жовтня договір з підприємцем завершується — він має намір продавати приміщення.
"Ми хочемо, щоби наші діти отримували повноцінні знання. І не лише очно, а й в безпечному середовищі. Наразі ситуація, що на другий рік в школі укриття немає. Тому є запитання, що міськрада пропонує нам, батькам, щоб забезпечити дітей повноцінною освітою?" — запитує мама учня.
"Змішана форма навчання — це вимушений крок"
У ліцеї навчається понад 1300 дітей, також укриттями користуються вчителі та персонал школи. Окрім двох укриттів, які використовують зараз, підхожих поблизу немає, каже директорка ліцею №19 Уляна Легусова. Через це, за її словами, змушені організовувати змішане навчання.
"За два роки з того, що ми бачили в доступності у 500 метрів від ліцею — це єдиний обʼєкт, який може слугувати укриттям. Якщо ми не будемо його мати — залишиться лише наше власне укриття на 200 дітей", — розповідає директорка.
Водночас в укритті не можуть покращувати умови, бо будівля не комунальна, а в приватній власності, каже Легусова. Тому звернулись до управління освіти щодо можливості викупу.
"Добиваємось того, аби підвал передали у комунальну власність і ми могли би покращити умови там", — каже Легусова.
Ціна питання — 180 тисяч доларів
Підприємець Володимир Волинський купив це приміщення у 2009 році. За його словами, за цей час покращував умови — провів електрику, зробив підлогу та вхід з вулиці Головної. Зараз хоче продати приміщення.
"Я хочу 600 доларів за квадратний метр — це ті кошти, які я в це вклав, і просто хочу повернути. Сьогодні написав заяву, що готовий продати міськраді, чекаю на відповідь", — каже Волинський
Наразі в управлінні освіти розглядають варіанти невеликих приміщень поруч, які могли б використовувати вчителі та учні ліцею, розповіла начальниця управління освіти Ірина Ткачук.
Водночас у міськраді вирішуватимуть, чи є можливість купити цей підвал.
Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: news.chernivtsi@suspilne.media
Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини