Георгій Юрку з села Бояни Чернівецької області вирощує кавуни. За сезон чоловік може зібрати з двох гектарів площі близько ста тонн урожаю. Садівництвом підприємець почав займатись три роки тому. Суспільне Чернівці розповідає, чи важко вирощувати кавуни на Буковині.
"Для мене це хобі. Деякі ходять в спортзали, а для мене, коли є фізична робота в полі , то я себе краще почуваю", — розповідає Георгій Юрку.
Підприємець каже, йому сподобалась ідея садити кавуни, тому спробував цим зайнятись. З першого разу отримати плоди не вийшло. Згодом знайшов спеціальний гібридний вид кавунів, який більш стійкий до буковинського клімату.
"З кожним разом було краще — спочатку посадив пів гектара, потім півтори і вже два у цьому році", — каже Юрку.
Георгій розповідає, що буковинський клімат більш холодний та вологий, ніж херсонський, тому його кавуни можуть дозріти на два тижні пізніше.
"Я не додаю ніякі гербіцидихімічні препарати, які використовують для боротьби з небажаною рослинністю. У мене є мікро- та макроелементи, ще використовую перепелиний перегній, аби краще дозрівали. Також, коли починає цвісти кавун, я привожу сюди вулик — так краще для кавунів", — розповідає чоловік.
За словами Георгія, спершу потрібно посіяти насіння кавуна у касети з торфом. Вони мають постояти у теплиці до паростків орієнтовно місяць.
"Опісля висаджуємо цю розсаду у відкритий ґрунт. Звісно, з'являються бур'яни, з якими ми боремось. І потрохи фрукти починають виростати. І вже потім можна їсти дуже солодкі буковинські кавуни", — каже Юрку.
Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: news.chernivtsi@suspilne.media.
Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини