Перейти до основного змісту

"Ніхто не брав церкву штурмом": як громада у ще одному селі на Буковині перейшла до ПЦУ

Релігійна громада в Данківцях перейшла до ПЦУ. Фото: Василь Ковташ

22 червня у селі Данківці Чернівецької області 157 жителів проголосували за перехід до Православної церкви України. Всього на зборах зареєструвалися 184 людей. Священник УПЦ МП Іван Вільховецький зареєструвався та проголосував проти.

Про це Суспільному розповів голова ініціативної групи Віталій Устиянський.

За його словами, проти переходу проголосували 24 людини, ще троє — утримались. Також проголосував проти нинішній отець Іван Вільховецький. Його назначили священником три тижні тому. До нього в церкві службу правив отець Ніколай — його відсторонили від служіння в УПЦ МП, каже голова ініціативної групи з переходу Устиянський.

Його відсторонили, бо він не пускав до церкви відспівувати загиблого воїна. Саме цей фактор підштовхнув нас взятись рішучіше за перехід. Зараз вони призначили молодого священника, якого ми поки мало знаємо, — каже Устиянський.

На збори запросили двох священників ПЦУ та двох священників УПЦ МП, юриста, який допомагав громаді правильно провести збори та охорону, аби та слідкувала, аби не було провокацій, каже Устиянський.

Все було згідно закону, оголошення були вивішені на інформаційних стендах та в інтернеті з датою, місцем та часом зборів. Все пройшло толерантно, без криків, сварок, ніхто не брав церкву штурмом, не зривав ніякі замки, — каже Устиянський.

На зборах не було голови Хотинської громади, а старости в селі немає, тому збори відвідав діловод. Священнику УПЦ МП дозволили правити служби, поки громада оформляє всі дозвільні документи про перехід.

Поки у нас немає правових документів, хай правлять. Чого церква має стояти? Це буде як мінімум ще два тижні. Ми всі люди, ніхто їх не виганяє, — каже Устиянський.

У понеділок голова ініціативної групи планує передати протоколи голосування для реєстрації в ОВА.

Як релігійній громаді змінити підлеглість

  • Парафія має провести загальні збори. Рішення про перехід мають ухвалити не менш як дві третини від кількості членів релігійної громади.
  • Рішення мають засвідчити підписами.
  • Аби зареєструвати релігійну громаду, її члени повинні подати статут нової громади, копію рішення про її утворення, протокол загальних зборів з підписами. Також надати список не менше десяти засновників релігійної громади.
  • Має бути документ з правом власності чи користування приміщенням або письмова згода його власника, що він дозволяє громаді користуватися приміщенням.
  • Ці документи передають до місцевої адміністрації із заявою на ім'я голови ОВА.
  • Після переходу громади не втрачають прав на майно та культову споруду.
  • Частина громади, що виступила проти переходу, може зареєструвати власний статут та укласти договір про порядок користування культовою спорудою.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: news.chernivtsi@suspilne.media

Топ дня

Вибір редакції