Скількох людей з інвалідністю працевлаштували на Буковині та які переваги для роботодавців

Людина з інвалідністю. pixabay

У Чернівецькій області за перші три місяці цього року працевлаштували понад пів сотні людей з інвалідністю. В основному це люди з II та III групою інвалідності. За облаштування робочого місця для людини з інвалідністю роботодавці можуть отримати компенсацію у понад 100 тисяч гривень.

Про це Суспільному повідомили у обласному центрі зайнятості у відповідь на інформаційний запит.

Через центр зайнятості працевлаштували 66 людей з інвалідністю. Їх прийняли на посади менеджера, медичної сестри, продавця, охоронника та діловода. Тогоріч працевлаштували понад сотню людей з інвалідністю. Загалом 24 роботодавці отримали компенсацію за облаштування робочих місць.

Які умови отримання компенсації

Роботодавці, які працевлаштували людину з інвалідністю, можуть отримати компенсацію за облаштування інклюзивного робочого місця:

  • для людини з інвалідністю І групи — до 15 мінімальних зарплат станом на початок року. Це 106,5 тисяч гривень.
  • для ІІ групи – до 71 тисяча гривень (десять мінімальних зарплат).

За ці гроші роботодавець може купити спеціалізовані меблі та фурнітуру, комп'ютери та програмне забезпечення, підйомні платформи, поручні та бруси тощо.

Як отримати компенсацію

Якщо роботодавець, прийнявши на роботу людину з інвалідністю, хоче отримати компенсацію за облаштування робочого місця, йому потрібно:

  • протягом 90 днів з моменту працевлаштування подати заяву до центру зайнятості про надання компенсації за облаштування робочого місця працевлаштованої людини з інвалідністю;
  • до заяви додати копію наказу про прийняття на роботу та документ, який підтверджує купівлю допоміжного обладнання (квитанція, чек, накладна);

Відповідь від центру зайнятості надійде протягом десяти днів. Після цього протягом п'яти робочих днів роботодавцю виплатять компенсацію, якщо таке рішення прийняли у центрі зайнятості.

Які умови працевлаштування людини з інвалідністю

Як повідомляють у центрі зайнятості, при підборі роботи для людей з інвалідністю потрібно враховувати рекомендації медико-соціальних експертних комісій та індивідуальних програм реабілітації. Бажаною для людей з інвалідністю є робота з неповним робочим часом. Понаднормова робота або в нічний час можлива лише за згодою людини.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: infred.nov@gmail.com