"Чернівціводоканал" планує закупити дві автоцистерни для підвозу питної води у разі відключені електрики

"Чернівціводоканал" планує закупити дві нові автоцистерни. Так зможуть підвозити питну воду до шкіл, дитсадків, лікарень та будинків чернівчан у разі тривалих відключень електрики. Авто вартують 6,6 мільйона гривень – щоб їх купити, підприємство звернулося за підтримкою міськради.

Про це у коментарі Суспільному розповів заступник гендиректора водоканалу Олександр Ільїн.

За його словами, підприємство має дві автоцистерни, яким понад 30 років. Вони в аварійному стані й ламаються. Тому водоканал провів тендер на закупівлю двох нових цистерн для перевезення питної води. Вони виготовлені з нержавіючої харчової сталі, термоізольовані та оснащені бензиновою мотопомпою з рукавом для перекачування води.

Ільїн каже, у разі аварійних відключень електрики восени та взимку зможуть розвозити воду закладам соціальної сфери. Також уклали угоду з перевізниками питної води, щоб забезпечити довіз до будинків чернівчан.

"Вже розставлені по місту пластикові бочки, в які, в разі чого, будуть підвозити воду перевізники, щоб люди на місцях могли розбирати цю воду. Ми також маємо підвозити воду соціальній інфраструктурі, садочкам, лікарням", – каже Ільїн.

Ільїн каже, з тарифом на воду, який діє наразі, підприємство не може оновлювати техніку. Тому звернулися за фінансуванням до міськради.

"Ми не можемо закупити багато цистерн, але у нас є декілька перевізників, які мають десятки автоцистерн. Крім того, місто живиться з різних джерел водопостачання – деякі з них можна буде заживити генераторами. Зараз ми не можемо говорити точно про відключення та їхню тривалість. Сподіваємося, що все буде нормально, просто маємо бути готові до всього", – каже Ільїн.

За умовами тендеру, підрядник має доставити техніку до кінця серпня.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: news.chernivtsi@suspilne.media