На Буковині поблизу кордону з Румунією відремонтували два кілометри дороги

Дорога після ремонту. Фото: Чернівецька обласна прокуратура

У Чернівецькій області поблизу кордону відремонтували двокілометровий відрізок дороги до пункту пропуску. Ремонт зробили у межах міжнародного проєкту співпраці з Румунією.

Про це повідомили на сторінці обласної ради у Facebook.

Дорожнє покриття відремонтували у межах села Шепіт, це відрізок дороги Т-26-01 Чернівці – Вашківці – Путила – КПП "Руська" з під’їздом до КПП "Шепіт". Також там реконструювали два мости, влаштували з’їзди та виїзди, збудували 9 підпірних стінок, для укріплення берегової частини дороги, встановили освітлення дороги.

Фото: Чернівецька обласна рада

Згідно з тендером, мали відбутися також берегоукріплювальні роботи, нове водовідведення проїзної частини, зупинки громадського транспорту і тротуари. Підрядником є компанія "ПБС" з Івано-Франківська.

Раніше у пресслужбі обласної адміністрації повідомляли Суспільному, що наступним етапом після ремонту дороги буде будівництво самого пункту пропуску "Шепіт". Частину робіт фінансували за гроші гранту Румунії — це приблизно 70 мільйонів гривень, каже заступник начальника служби відновлення та розвитку інфраструктури у Чернівецькій області Андрій Мельничук. Ще 103 мільйони – дофінансували з державного бюджету.

Оновлення ділянки дороги Т-26-01 у селі Шепіт розпочали восени 2022 року в межах Спільної операційної програми "Румунія – Україна 2014-2020" — цей проєкт фінансувався спільно ЄС та Україною. Загальна вартість гранту становила майже 3 мільйони євро.

Пункт пропуску "Шепіт" не працює 14 років. Чому був потрібен цієї ділянки дороги дивіться у відео:

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: infred.nov@gmail.com