У Чернівцях ліквідують КП "Міськліфт" – рішення підтримали депутати

Працівники КП "Чернівціміськліфт". facebook/КП "Чернівціміськліфт"

У Чернівцях ліквідують комунальне підприємство "Міськліфт", яка наразі обслуговує 440 ліфтів. Це рішення на сесії міськради підтримали 30 депутатів, ще 9 – не голосували. Так споживачам потрібно буде впродовж двох місяців укласти договір на обслуговування ліфтів з приватними фірмами.

Про це стало відомо з трансляції засідання міськради.

Youtube/Скріншот з трансляції засідання сесії

"Два місяці буде перехідний період. Всіх споживачів підприємства повідомлять про необхідність переукладання договорів. Якщо ОСББ, то це мають робити голови, якщо це багатоквартирні будинки, які утримують управлінські кампанії, то вони мають укласти договір з компанією на обслуговування ліфтів", – розповів начальник міського департаменту інфраструктури Ігор Ніколенко.

Водночас за проєкт рішення не голосували депутати від фракції "Народний контроль". Голова фракції Яна Брус вважає, що підприємство "свідомо доводили" до ліквідації.

"В нас в місті понад 1400 ліфтів, але за останні три роки більшість з них забрали на обслуговування приватні кампанії. При чому за таким же тарифом. Сьогодні створено ряд інших кампаній, але я впевнена, що це рішення призведе до здорожчання послуги", – каже Брус.

За словами депутатки, приватні компанії будуть проводити поточний ремонт та абонентське обслуговування ліфтів. Водночас капітальні роботи мешканці будинків повинні проводити за власні гроші. Зробити це можуть за міською програмою співфінансування, де 80% вартості робіт оплачують з міського бюджету.

"За останні три роки тільки "Міськліфт" виконував роботи по капітальних ремонтах. Зараз ці гроші за співфінансуванням підуть приватним підприємствам. "Чернівціміськліфт" був одним з органів, який забезпечував життєдіяльність міста. Тепер це повністю приватний ринок", – каже Брус.

За місяць втратили третину ліфтів

У квітні комунальне підприємство "Чернівціміськліфт" утримувало майже 650 ліфтів у багатоквартирних будинках. Третину з них наразі не обслуговують, бо управлінські компанії та ОСББ припинили з підприємством договори – вони перейшли до приватних компаній, розповів у коментарі Суспільному керівник підприємства Олександр Ставчанський. Пов'язують це з дешевшою вартістю послуг.

"Тариф не підіймали з 2018 року, але підприємство не було збитковим й не отримувало гроші з бюджету. Зараз втратили 222 ліфти. Це критично, бо доходи на місяць впали втричі й ми можемо піти у збиток. Почали відправляти людей у відпустки та переводити їх на пів ставки", – каже Ставчанський.

Зараз у "Міськліфіті" працюють 28 людей, й цього недостатньо, щоб повноцінно виконувати роботу. За словами головної бухгалтерки Людмили Іванчук, ліквідувати підприємство доцільно, бо у разі збитковості потрібно буде зменшувати зарплати працівникам, а це – "безперспективно".

У проєкті рішення йдеться, що працівників попередять про вивільнення через ліквідацію підприємства та нададуть інформацію про це до центру зайнятості. Водночас, за словами Ставчанського, працівникам запропонують роботу на інших комунальних підприємствах.

Також підприємство обслуговуватиме ліфти, поки управителі не укладуть договори про це з іншими компаніями.

"Сьогодні на всіх комунальних підприємствах брак працівників, тому там приймуть електромонтерів, слюсарів та всіх інших. Прибуток міськліфта незначний. Підприємство довелося б дотувати на щонайменше 200 тисяч гривень з бюджету. На ринку міста є ряд компаній, які надають послуги з обслуговування ліфтів", – каже директор міського департаменту інфраструктури та благоустрою Ігор Ніколенко.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: infred.nov@gmail.com