З 1 червня у Чернівцях на третину зросте тариф на воду для непобутових споживачів

З 1 червня у Чернівцях на 37% зросте тариф на воду для непобутових споживачів: бізнесу, підприємств та соцсфери. Для побутових споживачів тариф не змінюватиметься. Таке рішення ухвалила нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Про це у коментарі Суспільному повідомила керівниця планово-економічного відділу Чернівціводоканалу Катерина Бодрова.

Раніше тариф для непобутових споживачів становив 27,912 гривні за кубометр, з 1 червня — 44,328 гривні. Попри те, що у підприємства збільшиться дохід, прибутку не буде, бо лише 30% споживачів, яких обслуговує водоканал — непобутові, тоді як 70% — побутові.

"Це дасть підприємству не збільшувати кредиторську заборгованість. Підприємству буде надважко працювати, виплачувати заробітню плату, сплачувати за електроенергію", — каже Боброва.

За минулий рік збиток водоканалу становив 11 мільйонів гривень. Водночас від початку року до квітня збиток становить 7 мільйонів гривень.

Цьогоріч підприємство отримало 30 мільйонів гривень фінансової підтримки з міського бюджету. Їх витратили на виплату зарплат та на електроенергію.

"Зараз "Чернівціводоканал" найбільше грошей витрачає на електроенергію, реагенти, сплату податків та виплату зарплат", — розповідає Боброва.

Що відомо про тариф для населення

Тариф для побутових споживачів залишається заниженим. Через це витрати підприємства перевищують дохід. Також водоканал не може самостійно покривати витрати на електроенергію й зарплати, тому частину грошей на це виділяють з міського бюджету.

"Тариф, який нам затвердили у НКРЕКП, – 14,81 гривні за кубічний метр води без податку на додану вартість й 8,33 гривні на водовідведення. Сьогодні водоканал витрачає на виробництво одного куба води 28,8 гривні й 9,81 гривні на водовідведення. Кожен куб води, який подається чернівчанам, на понад 48% йде нам в збиток", – розповідав керівник водоканалу Андрій Колесник.

Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: news.chernivtsi@suspilne.media

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини