Дністер на Буковині обмілів через потребу покрити дефіцит в енергосистемі — агентство водних ресурсів

Важливо
Обміління Дністра. Фото: Telegram/NE:Urban

У травні 2024 року спостерігають зниження рівня води у річці Дністер та її притоках. В державному агентстві водних ресурсів кажуть, що це трапилося через потребу покрити дефіцит в енергосистемі та підвищену температуру повітря з відсутністю опадів.

Про це повідомили на сторінці Державного агентства водних ресурсів України на Facebook.

Від початку повномасштабної війни режим роботи Дністровського гідровузла діяв з урахуванням потреби покрити дефіцит в енергосистемі. Це пов'язано з атаками РФ на об'єкти критичної інфраструктури та аварійною ситуацією в роботі енергосистемі України.

З середини квітня 2024 року у Дністровській ГЕС збільшили скидні витрати води. Це було необхідно для підтримки стабільної роботи енергосистеми. Проте це призвело до значного зниження рівня води у водосховищі.

Станом на 28 травня наповнення Дністровського водосховища складає 66%. Скиди з водосховища відповідають межам, які встановила Міжвідомча комісія.

Також зниження рівня води у Дністрі та притоках зумовлене і погодою — мало опадів та підвищена температура повітря. Приплив до Дністровського водосховища становить приблизно 30% від норми.

Представники Держводагентства звернулися до обласних військових адміністрацій, аби ті застосували технічні рішення щодо роботи водозабірних станцій, облаштували альтернативні водозабори та оптимізували водокористування.

Також у Держводагентстві планують узгодити оптимальний режим роботи Дністровського водосховища. Цей режим обов'язковий для виконання.

Фото користувачів соцмереж

Що відомо про стан енергосистеми в Україні

У березні 2024 року Росія почала новий етап масованих обстрілів української енергетики. 22 березня росіяни вдарили по ДніпроГЕС. 11 квітня РФ здійснила атаку на об'єкти критичної інфраструктури Харкова та області, по Київській, Запорізькій, Одеській та Львівській областях. У компанії ДТЕК оголосили про серйозні пошкодження обладнання внаслідок удару РФ по двох теплоелектростанція в Україні. У "Центренерго" уточнили, що повністю знищено Трипільську ТЕС.

Торік було обміління Дністра через посуху

У 2023 році фіксували обміління Дністра через посуху. Лінія Дністра відходила від берега на понад п'ять метрів.

Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: news.chernivtsi@suspilne.media

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини