Безплатне зубопротезування для військових в Чернівцях: куди звернутись і чи покривають програми всі послуги

Зубне протезування у обласному стоматологічному центрі. Суспільне Чернівці

У Чернівцях учасники бойових дій, люди з інвалідністю внаслідок війни та ветерани можуть отримати безплатні послуги зубного протезування за двома програмами. Одна з них регіональна на суму до 20 тисяч гривень для однієї людини, інша — від НСЗУ на 15 тисяч. Суспільне Чернівці розповідає, які послуги з протезування безкоштовні та де можна їх отримати.

Регіональна програма протезування

За регіональною програмою можна отримати послуги до 20 тисяч гривень. Безкоштовне лише протезування, за підготовку до протезування, хірургічне втручання та лікування потрібно доплачувати. Програма діє для учасників бойових дій, людей з інвалідністю внаслідок війни та ветеранів війни з 2016 року. Для того, щоб нею скористатися, потрібно бути жителем Чернівецької області.

"За регіональною програмою можна протезувати з суцільнолитих конструкцій, метало-керамічних коронок, бюгельне протезування, також метало-керамічні коронки на імпланти. За пілотним проєктом НСЗУ, є обмеження в метало-керамічних коронках — до шести одиниць, часткові повні знімні протези, акрилові, нейлонові та бюгельний знімний протез", — розповіла Суспільному головна бухгалтерка обласного стоматологічного центру Оксана Поштарюк.

Програма протезування від НСЗУ

За програмою від НСЗУ можна отримати послуги до 15 тисяч гривень. За нею також безкоштовне лише зубопротезування. Програма від НСЗУ діє у обласному стоматологічному центрі з травня. Стоматологиня-ортопед Діна Процюк розповідає, що це доречно, адже тепер отримати безплатні послуги можна незалежно від місця проживання. Тобто для цієї програми не обовʼязково бути жителем Чернівецької області.

"У цьому році з'явилося багато військових з інших областей і ця програма дуже доречна, тому що вона діє на всю Україну. Для обласної програми йдуть саме місцеві мешканці, а з НСЗУ воно діє на всю Україну", — каже Процюк.

Військовий Микола Гуртовий прийшов на огляд по протезуванню. Про безкоштовну програму йому розповіла дружина. За його словами, з цим не виникає труднощів.

"До війни були проблеми, але не такі, а війна, то кава, сигарети. Ну і без гігієни теж важко. Лікар мене оглянула і я зібрав документи. Їх, до речі, не так багато і їх легко збирати. За годину зібрав і прийшов на прийом", — розповідає Гуртовий.

Як скористатись безплатним протезуванням

Спершу потрібно прийти на огляд лікаря. Він обирає програму, за якою лікуватимуть військового.

Також потрібно мати документи:

  • посвідчення учасника бойових дій, інваліда внаслідок війни або ветерана війни;
  • паспорт;
  • ідентифікаційний код;
  • направлення від сімейного лікаря для програми від НСЗУ.

Скільки військових може скористатися програмою

За словами головної бухгалтерки обласного стоматологічного центру Оксани Поштарюк, на програму від НСЗУ виділили понад 1 мільйон 300 тисяч та 2 мільйони на регіональну програму на рік. Тобто, за рік послуги можуть отримати близько 100 військових.

"Якщо всі максимум використовують, то це сто людей. Ми розуміємо, що всі максимум не використовують: комусь треба дві коронки, комусь три. Якщо військові будуть мати менші конструкції, то ми надамо послуги більшій кількості людей", — каже Поштарюк.

Огляд у лікаря можна пройти в двох корпусах стоматологічного центру:

  • вулиця Головна, 135.
  • проспект Незалежності, 123.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: infred.nov@gmail.com