На Буковині цьогоріч виявили понад 200 випадків кашлюка у дітей: що відомо

Чернівецька обласна клінічна лікарня. Фото: Суспільне Чернівці/Ольга Галіцина

У Чернівецькій області за чотири місяці цього року зареєстрували 206 випадків кашлюка. Минулого року в цей період був один хворий. Хворіють зазвичай діти, які не отримали вакцинацію від кашлюка.

Про це Суспільному повідомив керівник епідемічного відділу Центру профілактики та контролю хвороб Чернівецької області Юрій Падурару.

За його словами, в січні цього року в області зареєстрували вісім хворих на кашлюк, в лютому – 30, в березні — 62. Найбільша кількість випадків припала на квітень — 106 випадків.

"До підвищення рівня захворюваності кашлюком серед дітей призводить недостатній рівень колективного імунітету. Запобігти хворобі можна завдяки вакцинації. Згідно з національним календарем щеплень для профілактики кашлюку дітей слід вакцинувати у віці 2, 4, 6 і 18 місяців", – розповів Падурару.

Найчастіше хворіють діти у віці від 5 до 14 років.

Медичний директор Чернівецької обласної дитячої клінічної лікарні Олександр Тесліцький каже, що минулими роками випадків кашлюку було значно менше. На стаціонарному лікуванні зараз перебуває до 15 дітей, тоді як торік — до трьох хворих.

За його словами, в основному на кашлюк хворіють діти, які не вакцинувалися від цієї хвороби.

"Цій хворобі можна запобігти завдяки вакцинації. Обов'язкова вакцинація від кашлюка входить у календар щеплень. Але є діти, які не провакцинувалися через стан здоров'я чи через інші переконання", — каже Тесліцький.

Чим небезпечний кашлюк

За словами Тесліцького, кашлюк небезпечний тим, що викликає важкі напади кашлю. Під час таких нападів у дітей розвивається кисневе голодування, яке веде до ускладнень та зупинки дихання. Такі пацієнти потребують кисневої терапії та стаціонарного медичного догляду. Найбільш небезпечна ця хвороба для дітей віком до одного року.

Що таке кашлюк

  • Кашлюк або коклюш — це бактеріальне інфекційне захворювання, для якого характерні тяжкі напади сухого кашлю та симптоми затяжного бронхіту. Кашлюк легко поширюється від людини до людини повітряно-крапельним шляхом при кашлі чи чханні.
  • Основним засобом профілактики кашлюку є вакцинація. Відповідно до національного календаря щеплень, вакцинувати дітей від кашлюку необхідно у віці 2, 4, 6 і 18 місяців. Якщо з якоїсь причини щеплення пропустили, його потрібно наздогнати якомога швидше.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: infred.nov@gmail.com