Виділили 13 млн грн за понад два роки: як Чернівецька ОВА купує дрони для ЗСУ

Дрони, які Чернівецька ОВА закупила для бригади тероборони. telegram/Руслан Запаранюк

Від початку повномасштабної війни з обласного бюджету Буковини виділили понад 13 мільйонів гривень на купівлю більш як 470 безпілотників для ЗСУ.

У 2022 році закупили чотири безпілотники, а у 2024 — понад 400. Суспільне Чернівці дізналося, як в ОВА купували дрони — інформацію про це нам надали у відповідь на запит.

У 2022 році Чернівецька ОВА закупила чотири безпілотники за понад 410 тисяч гривень.

В адміністрації повідомили, що БПЛА можна розглядати як товари цивільного, військового чи подвійного призначення. За останніми двома класифікаціями ОВА не може закуповувати безпілотники, це можуть робити тільки державні замовники.

"Згідно з законом "Про правовий режим воєнного стану" військовим адміністраціям не делеговані повноваження щодо забезпечення матеріально-технічних потреб сектору безпеки та оборони держави шляхом здійснення оборонних закупівель в інтересах військових формувань", – йдеться у відповіді на запит.

Водночас військові частини можуть отримати з обласного бюджету субвенцію для купівлі матеріалів чи техніки. Гроші на це передбачені в обласній програмі забезпечення проведення заходів тероборони та підтримки військових частин. Ця програма розрахована на 2022–2024 роки.

Так у 2022 році в ОВА перерахували понад 800 тисяч гривень до держбюджету як субвенцію для військових частин на купівлю ще трьох БПЛА.

У 2023 році за гроші з обласного бюджету купили 14 безпілотників за майже 5 мільйонів гривень. Ще 200 БПЛА купили цьогоріч за майже 3 мільйони гривень.

Також у 2024 році за запитом від місцевої військової частини ОВА купила 250 FPV-дронів цивільного призначення за майже 4 мільйони гривень. Їх передали бійцям 107 бригади тероборони.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: infred.nov@gmail.com