До 2026 року на Буковині планують модернізувати пункт пропуску "Порубне-Сірет"

Пункт пропуску "Порубне". Фото: Ольга Галіцина / Суспільне Чернівці

У Чернівецькій області до 2026 року планують модернізувати пункт пропуску "Порубне-Сірет", щоб розвантажити його. Це передбачає генеральний план розвитку прикордонної інфраструктури, який презентували у Чернівцях. Гроші на це надасть Єврокомісія.

Про це під час презентації генплану розповів Державний секретар Міністерства транспорту та інфраструктури Румунії Іонел Скріоштяну.

Навіщо потрібно модернізувати КПП "Порубне"

За два роки пункт пропуску перетнули орієнтовно 5 мільйонів пішоходів та 1,5 мільйона автомобілів, половина з яких – вантажівки. За словами президента Сучавської повітової ради Георге Флутура, це свідчить про те, що пункт пропуску є завантаженим й потребує розбудови.

За його словами, модернізація КПП передбачає й потребу в розбудові інших пунктів пропуску, щоб через них щодня могли проїжджати 500 автомобілів.

Зокрема, у генеральному плані розвитку прикордонної інфраструктури йдеться про модернізацію КПП "Дяківці" та "Красноїльськ", будівництво пунктів пропуску "Біла Криниця" та "Шепіт". Водночас для будівництва нових КПП потрібно розробити проєктну документацію та отримати фінансування.

"Впродовж наступних двох тижнів спільно з Румунією звернемося до Єврокомісії щодо фінансування розбудови пунктів пропуску. Також Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури робить все, щоб цьогоріч розробити ПКД по всіх пунктах пропуску в Чернівецькій області, зокрема будівництва Білої Криниці", – каже голова агентства Мустафа Наєм.

Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: news.chernivtsi@suspilne.media

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини