Стало відомо, скільки священників ПЦУ з Буковини займаються капеланством

Понад 40 священників Чернівецько-Буковинської єпархії Православної церкви України займаються військовим капеланством. Водночас понад половина з них роблять це неофіційно.

Про це в інтерв'ю Суспільному розповів єпископ Чернівецький та Буковинський Феогност.

За словами єпископа, частина священників є мандатними капеланами, тобто офіційно служать при військових частинах й закріплені за певним батальйоном. Водночас багато священників, які займалися військовим капеланством з 2014 року, наразі роблять це як волонтери й не мають офіційного посвідчення капелана.

"Охочих може бути багато, але військовий капелан – це не просто відвезти гуманітарну допомогу чи їжу нашим хлопцям на східному напрямку. Це робота з ними. Треба їхати на лінію зіткнення. Не кожен це витримає", – каже Феогност.

За словами Феогноста, священники, які займаються капеланством неофіційно, також допомагають сім'ям бійців. Зокрема, підтримують родини загиблих військових: проводять ретрити, щоб психологічно допомагати їм.

Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: news.chernivtsi@suspilne.media

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини