Збиратимуть гроші на дрони для ЗСУ: як планують відзначати День вишиванки у Чернівцях

День Вишиванки у Чернівцях. Суспільне Буковина

Цьогоріч Всесвітній день вишиванки відзначатимуть 16 травня. Програму заходів у Чернівцях оприлюднять згодом, втім планують розігрувати на аукціонах вишиванки та збирати гроші на fpv-дрони для ЗСУ.

Про це у коментарі Суспільному розповіла культурна кураторка та співзасновниця Дня Вишиванки Леся Воронюк.

Концепцією Дня Вишиванки цьогоріч обрали гасло "Вишиваємо перемогу".

"Це важлива тема та ціннісна концепція, що ми разом "вишиваємо" перемогу – кожен на своєму місці: від вишивальниць у класичному розумінні, які створюють вишиванки-обереги, до військових, які "вишивають" перемогу в небі літаками та дронами".

Програму Дня вишиванки планують оприлюднити наприкінці наступного тижня. Водночас відомо, що метою всіх заходів буде збір на fpv-дрони для військових. Для цього залучили волонтерські фонди, а також планують розіграти на аукціонах кілька вишиванок.

Також планують презентувати книгу зі взорами етнографині Ольги Бачинської.

"Це відома вишивальниця початку XX століття, але під час радянської окупації її ім'я стерли з культурного простору. Ми знайшли її рукописи, тобто ручні замальовки орнаментів й видаємо книгу двома мовами", – каже Воронюк.

Що відомо про День Вишиванки

  • Всесвітній День вишиванки відзначають щороку у третій четвер травня. Святкування започаткували студенти історичного факультету Чернівецького національного університету імені Федьковича. Свято відзначають по всьому світу. Метою є збереження українських традицій.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: infred.nov@gmail.com.