Торік для понад 30 демобілізованих буковинців знайшли роботу: яку саме

Світлина ілюстративна. Фото: Суспільне Хмельницький

Торік на Буковині працевлаштували 31 демобілізованого учасника бойових дій. Військові отримали роботу, зокрема: охоронця, продавця-консультанта, оператора котельні, сапера, водія, економіста, інспектора, верстатника. За два місяці цього року в області роботу знайшли для трьох учасників бойових дій.

Про це Суспільному повідомили в Чернівецькому обласному центрі зайнятості.

Загалом послугами центру у 2023 році скористались 252 військових, зараз на обліку у центрі перебуває понад сотня учасників бойових дій.

Компенсація за працевлаштування військових

Роботодавцям, які працевлаштовують учасників бойових дій можуть відшкодувати половину витрат на оплату праці. Розмір допомоги має не перевищувати розміру мінімальної зарплатні. Таку допомогу виплачують до 6 місяців, якщо людину працевлаштували мінімум на 1 рік. Торік двоє роботодавців отримали таку компенсацію.

Навчання для військових

Учасники бойових дій можуть пройти професійне навчання або перенавчання та підвищення кваліфікації. Таке навчання для військових організовують за 95 робітничими спеціальностями та 365 освітніми програмами.

Також ветерани російсько-української війни можуть отримати ваучер на навчання за однією із понад ста професій в ІТ-галузі, будівельній індустрії, сфері транспорту, освіти, медицини. Торік четверо військових отримали такі ваучери.

Проєкт "єРобота"

Для військових також діє програма "Грант для ветеранів та членів їхніх сімей" в межах проєкту "єРобота". У межах цієї програми військовим надають допомогу від 250 тисяч гривень до 1 мільйона для започаткування або масштабування власного бізнесу. За цією програмою гроші на власну справу отримали 7 учасників. Вони започаткували або розширили власний бізнес у сферах: виробництва швидкої їжі, розширення потужностей виробництва птахоферми, розширення торгової точки, вирощування сільськогосподарських культур, виробництва соняшникової олії, відкриття служби по ремонту приміщень та сантехніки.

Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: news.chernivtsi@suspilne.media

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини