Депутати не підтримали виключення Сергія Андрущака зі складу Чернівецького виконкому

. Джерело: facebook/Serj Andrushchak

Депутати не підтримали виключення Сергія Андрущака зі складу виконавчого комітету. Проєкт рішення про це подав міський голова, бо Андрущак не відвідав більшість засідань виконкому.

Про це передає кореспондентка Суспільного із зали засідань.

Проєкт рішення про виключення Андрущака зі складу виконкому підтримали 17 депутатів, ще 12 – не голосували, 1 – утримався. Четверо депутатів від фракції "Пропозиція" проголосували проти цього проєкту.

Чому Андрущака хотіли виключити з виконкому

У пресслужбі міськради раніше повідомили Суспільному, що торік провели 30 засідань виконавчого комітету. З них Андрущак відвідав п'ять.

Що каже Андрущак

У коментарі Суспільному Сергій Андрущак розповів, що від початку повномасштабного вторгнення більшість часу перебуває на півдні країни, бо працює у складі міжнародної гуманітарної місії. Каже, про причини відсутності у місті повідомляв телефоном перед кожним засіданням виконкому.

"У складі виконкому є кілька членів, які з впровадженням воєнного стану не мають можливості брати участь в очних засіданнях, у тому числі й через службу в ЗСУ. Така ж ситуація є й у роботі сесії міськради: хтось із депутатів через це склав повноваження, а хтось намагається періодично приїздити на сесію або долучатися до голосування онлайн", – каже Андрущак.

Згідно з регламентом, у період надзвичайних ситуацій засідання виконавчого комітету можна проводити дистанційно через відеозв'язок, якщо це погодить міський голова. Водночас це рішення стосуватиметься усіх членів виконавчого комітету – онлайн-присутність одного чи кількох членів не передбачена.

За словами Андрущака, він офіційно не звертався до міськради, щоб проводити засідання онлайн.

"Звернення не направляв, бо це питання внесення змін до Регламенту виконкому, що належить до повноважень міської ради", – каже Андрущак.

Проєкт рішення про виключення Сергій Андрущака зі складу виконавчого комітету мають розглянути на сесії 29 лютого.

Що відомо про Андрущака

Сергій Андрущак увійшов до складу виконкому у 2020 році. Тоді ж балотувався на місцевих виборах до міської ради від партії "Пропозиція", однак до ради не пройшов.

Андрущак – колишній керівник міського відділу міжнародних відносин. Також був радником ексмера Чернівців Олексія Каспрука.

Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: news.chernivtsi@suspilne.media

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини