У громаді на Буковині відремонтують приміщення для ЦНАПу за майже 20 мільйонів гривень

. Фото: Ольга Галіцина/Cуспільне Чернівці

У Кельменецькій громаді Чернівецької області планують відремонтувати частину будівлі, щоб розмістити там ЦНАП. Зроблять це за майже 20 мільйонів гривень, які виділять з державного та місцевого бюджетів. Зараз жителі громади отримують послуги у пристосованому приміщенні селищної ради.

Про це у коментарі Суспільному розповів заступник голови громади Станіслав Грубий.

Приміщення, де наразі працює ЦНАП, не відповідає вимогам для надання адмінпослуг. Це один кабінет, де людей обслуговують п'ятеро працівників. Три роки тому там зробили косметичний ремонт.

"Це пристосоване приміщення, яке не відповідає вимогам за кількістю людей, яких ми обслуговуємо. Люди звертаються за багатьма послугами. Важко працювати", – каже начальниця ЦНАПу Галина Комова.

Кабінет, де зараз працює ЦНАП. Фото: Ольга Галіцина/Cуспільне Чернівці

Розмістити ЦНАП планують в іншому приміщенні, де колись була районна аптека, – для цього виділять перший поверх та підвал в одній з багатоповерхівок. Оскільки приміщення не використовували десять років, воно потребує ремонту.

"Торік на початку року ми виготовили проєктну документацію, а згодом актуалізували її, бо додали найпростіше укриття. Проєкт подали на розгляд у межах Надзвичайної кредитної програми для відновлення України й перемогли", – каже Грубий.

Одне з приміщень, де розмістять ЦНАП. Фото: Ольга Галіцина/Cуспільне Чернівці

Площа приміщення понад 900 квадратних метрів. Там облаштують кілька окремих кабінетів, куточок для дітей, а також ліфт, яким люди спускатимуться в укриття. Також забезпечать доступність для маломобільних людей. Роботи вартуватимуть майже 20 мільйонів гривень, понад 3 мільйони на це – виділили з місцевого бюджету.

Роботи за проєктом мали розпочати ще торік, але ремонт відтермінували через необхідність погодити тендерну документацію. Наразі очікують фінансування з держбюджету – опісля зможуть оголосити тендер. Попередньо відремонтувати приміщення планують до кінця року.

Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: news.chernivtsi@suspilne.media

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини