Третя газова платіжка: які роботи передбачає та коли її отримуватимуть у Чернівецькій області

. unsplash.com

Мешканці багатоквартирних будинків у Чернівецькій області отримуватимуть третю платіжку про технічне обслуговування внутрішньобудинкових мереж. Така платіжка надходитиме раз на 3 чи 5 років.

Про це Суспільному повідомили у пресслужбі підприємства "Чернівцігаз".

Для чого потрібне техобслуговування мереж

Утримання та техобслуговування мереж проводитимуть, щоб забезпечити безпеку мешканців будинків. Завдяки цьому зможуть попередити ймовірні витоки газу.

Які роботи передбачені

Утримання внутрішньобудинкових мереж передбачає:

  • планове випробування газових систем на щільність;
  • технічне обслуговування систем газопостачання, запірних пристроїв, котлів для опалення;
  • перевірка герметичності газопроводів і газового обладнання;
  • усунення витоків газу;

Кого стосується технічне обслуговування

За стан внутрішніх мереж у приватних будинках відповідальні їхні власники, тому наразі вони не отримуватимуть третю платіжку.

Згідно із постановою НКРЕКП, укласти договір на техобслуговування мають співвласники багатоквартирних будинків та балансоутримувачі. Для цього вони мають надіслати заявку до оператора газорозподільних мереж про приєднання до колективного договору. Якщо цього не зробити, то вони автоматично приєднуються до договору.

Споживачі можуть обрати й іншу компанію для техобслуговування, однак вона має мати дозвіл на проведення таких робіт.

Станом на 20 лютого, у пресслужбі "Чернівцігазу" Суспільному повідомили, що договори на технічне обслуговування уклали 425 споживачів та 23 юридичні компанії.

Яка вартість технічного обслуговування

Орієнтовна вартість робіт за будинками, в яких будуть проводитися роботи у 2024 році, розміщена на сайті "Чернівцігазу". Наприклад, у Новоселиці орієнтовна вартість обслуговування становить від 48 до 465 гривень на одного споживача. У Чернівцях – від 43 до 1660 гривень.

Під час розрахунку вартості техобслуговування враховують транспортні витрати, кількість запірних кранів, діаметр та протяжність труб. Це – спільні витрати, які діляться на усіх мешканців будинку.

Точний кошторис робіт буде відомий для будинків після проведення першого техобслуговування.

Як буде здійснюватися оплата

Споживачі зможуть єдиним платежем від імені усіх співвласників будинку, або окремими рахунками від кожної родини. Як саме оплачувати послуги, можна визначити при укладанні договору.

Розрахунки на оплату надаватимуть у тому місяці, в якому буде проводитись технічне обслуговування. Робитимуть це за визначеним графіком.

Періодичність виконання робіт залежить від строку експлуатації мереж. Наприклад, внутрішньобудинкові мережі, які експлуатують до 25 років, мають обслуговуватись один раз на 5 років. Якщо понад 25 років – раз на 3 роки. З такою періодичністю споживачі отримуватимуть платіжки.

Коли сформують графік

Графіки проведення техобслуговування наразі формують. Їх опублікують на сайті та у соцмережах підприємства "Чернівцігаз". Також оголошення про це розмістять у багатоквартирних будинках.

Автори: Катерина Гура, Маргарита Олійник

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини