Книги двох чернівецьких видавництв увійшли до довгих списків "Книги року ВВС-2023"

. Обкладинки книг "Бабуся та рак" та "Творчі люди". Джерело: видавництва "Чорні вівці", "Видавництво 21".

Книги двох Чернівецьких видавництв увійшли до довгого списку літературного конкурсу "Книга року ВВС-2023". Йдеться про дитячу книгу "Бабуся та рак", яку видали "Чорні вівці", а також збірку Володимира Діброви "Творчі люди" від "Видавництва 21".

Про це повідомили на сайті ВВС Україна.

"Бабуся та рак"

Серед 12 видань, які увійшли до категорії "Дитяча книга року", є книга авторки Марії Правди "Бабуся та рак". Її друкують у дитячому артвидавництві "Чорні вівці".

У книзі розповідають, як дитина реагує на хворобу близької людини. Головна героїня – дівчинка, яка хоче "відтягнути" рак, який причепився до її бабусі. Так говорить донька письменниці, тому книга автобіографічна.

Обкладинка книги. Джерело: Видавництво "Чорні вівці"

У коментарі Суспільному авторка Марія Правда розповідала, що почала писати книгу, коли її мати вже чотири роки боролася з хворобою. Вона не знала, як розрадити маму та допомогти їй, а хотілося показати, що одужання – можливе.

"Одного вечора я подивилася на свою дворічну доньку і зрозуміла, що саме вона була найбільшим мотиватором для моєї мами. Так і народилася історія про Онуку, яка намагається відчепити від своєї Бабусі загадкового рака", – каже Марія Правда.

У книзі історія має щасливий кінець, бо саме такого письменниця бажала своїй мамі. Торік мати авторки померла.

За словами головної редакторки видавництва Христі Венгринюк, це найкрасивіша книга видавництва. Ілюстрації до неї робила українська ілюстраторка Анна Сурган. Гроші на друк збирали за допомогою краудфандингу на платформі "Спільнокошт" – так змогли зібрати майже 70 тисяч гривень зі ста необхідних.

"Творчі люди"

Книга "Творчі люди" письменника та есеїста Володимира Діброва увійшла до номінації "Книга року ВВС-2023". Загалом у цій категорії є 15 видань.

"Творчі люди" – збірка з десяти оповідань, йдеться на сайті "Видавництво 21". У книзі розповідають про літераторів, науковців, телеведучих та митців, які займаються творчою працею, – нерідко роблять це всупереч умовам, в яких опинилися.

Книга охоплює події від кінця XVI сторіччя до сьогодення.

Цьогоріч до довгого списку премії "Книги року BBC" увійшли 40 видань – їх відібрали з-поміж майже 140 заявок. Результати конкурсу оголосять 14 грудня. Переможці у номінаціях отримають грошову нагороду у розмірі орієнтовно 44 тисяч гривень.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: infred.nov@gmail.com.