У Чернівцях збільшилась кількість велосипедистів: які результати підрахунку

. Суспільне Буковина

У Чернівцях за два дні нарахували понад 2 тисячі людей, які користуються велосипедами та самокатами. У порівнянні з 2020 роком ця цифра зросла на 161%. Такі результати підрахунку в межах Європейського тижня мобільності.

Підрахунок проводили у будній та вихідний дні на 12 точках міста. У порівнянні з 2020 роком кількість велосипедистів збільшилась.

Про це повідомляє співорганізатор Європейського тижня мобільності Сергій Момотюк у своєму Telegram NE:Urban.

Які результати підрахунку у вихідний день

У суботу, 16 вересня, за дві години на вулицях зафіксували більше тисячі велосипедистів та користувачів персонального електротранспорту. З них 93 жінки та 1000 чоловіків. Всього 76% користувались велосипедами чи іншими видами персонального транспорту і 23% — електросамокатами.

Зокрема більшість рухалися тротуарами.

Потрібно зробити ремарку щодо того, що в Чернівцях майже відсутні велодоріжки та велосмуги. Велоінфраструктура частково була на 5 з 13 досліджуваних локацій", — йдеться у повідомленні.
Джерело: Telegram: Європейський тиждень мобільності 2023 в Чернівцях

Результати підрахунку у будній день

У середу, 20 вересня, підрахунок проводили ввечері. У порівнянні з вихідним днем кількість велосипедистів зросла на 33 людини. З усіх підрахованих велосипедистів 122 були жінками, та 1004 — чоловіками.

Майже 71% користувачів користувались велосипедом чи іншими типами персонального транспорту, 29% — електросамокатами.

У коментарі Суспільному урбаніст та автор Telegram-каналу "Ne:Urban" Сергій Момотюк розповів, що результати підрахунку також залежали від погодних умов.

"У суботу було дуже хмарно, всі очікували дощу. У середу дощ йшов до 10 ранку. Тобто ті, хто мав би на роботу поїхати велосипедом, пересіли на громадський транспорт чи автомобілі. Тому цифри нас більш, ніж тішать", — каже Момотюк.

За його словами, ця статистика дозволить визначити, наскільки активно в Чернівцях користуються велосипедами та електротранспортом.

"Ці дані велоспільнота зможе використовувати для того, щоб визначити, в яких районах потрібна велоінфраструктура. І тоді, під час реконструкцій вулиць, треба апелювати владі, аби вона врахувала ці дані", — каже Момотюк.

Кількість велосипедистів зросла

Осінній підрахунок велосипедистів у Чернівцях також проводили у минулих роках. Зокрема у 2020 році зафіксували 811 велосипедистів. У 2023 році їхня кількість збільшилась до двох тисяч. Також зросла кількість людей, які користуються шоломами під час їзди.