"Ми хотіли стати окрасою Буковини": у чернівецькому театрі "Гердан" співають пісні, яким сто років

. Facebook/Theatre Gerdan

Артисти чернівецького театру-студії "Гердан" співають старі українські пісні. У репертуарі — народні колядки, коломийки, а також повстанська музика. На виступи одягають традиційні костюми та прикраси.

Про це Суспільному розповіла директорка театру Анастасія Костюк.

Назву "Гердан" обрали, бо це традиційна буковинська прикраса у вигляді краватки з бісеру. Її переважно носили чоловіки. Наразі кожен артист, який виходить на сцену, має таку прикрасу.

Буковинський гердан.

У колективі понад 35 учасників. Серед них немає професійних музикантів. Костюк розповідає, що всі хлопці й дівчата долучилися до роботи театру ще в дитячому та підлітковому віці. Зараз вони працюють у різних сферах: є хірурги, підприємці, хіміки.

"За тиждень-два до концерту всі скеровують свою роботу так, що навіть, якщо у тебе щільний графік, на концертах все проходить, як запланували. В однієї артистки на виставі пішла кров носом – от просто на сцені. Вона перехвилювалася й доводилося виходити з ситуації. Усі подумали, що це була якась капсула з фарбою", – каже учасник студії Антон Іваніцький.

Колектив театру "Гердан". Суспільне Чернівці

Колектив театру зібрали у 1994 році. Учасниця студії Юлія Федоруца працює там вже 25 років. Коли їй було дев’ять, мати дізналася про набір до театру й привела на пробну репетицію. Сюди ж Юлія привела й своїх дітей.

"Ми співали українські народні пісні. Це – основа репертуару. Також були різні драматичні вистави. Але з того часу я закохана в українську народну пісню", – каже Федоруца.

Учасниці театру-студії "Гердан" під час виступу. Фото: Шпальта

Артисти театру гастролювали в Австрії, Угорщині, Румунії, Польщі та Україні.

"Я бачила в очах людей радість, захват. Раніше в мене було відчуття, що за кордоном це цінувалося навіть більше, ніж тут, вдома. А тепер люди звернули увагу на своє, рідне, українське, й самі почали його цінувати", – розповідає Юлія Федоруца.

Після повномасштабного вторгнення театр став більш відомим серед молодої аудиторії, каже директорка театру Анастасія Костюк.

"Це результат роботи соцмереж й це спрощує нам завдання. Щоб про нас дізналися, ми ведемо соціальні мережі. Блогери про нас говорять. Й ми відразу бачимо молоді обличчя, яких ми не знали, і це нас дуже тішить".

Що відомо

  • "Гердан" — міський фольклорний театр-студія. Одним з основних напрямків роботи є вивчення та творче осмислення обрядів, звичаїв та традицій українського народу.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: infred.nov@gmail.com.