У Чернівцях про тривогу можна почути в етері радіо та телебачення, на інформаційних табло. Зібрали можливі джерела сигналу тривоги на випадок, якщо на вулицях не чутно сирен.
Якщо у вашому районі не чути сирен ― слухайте Українське радіо: Буковина онлайн - https://cv.suspilne.media/live. Також його можна знайти на FM-частотах:
Також сигнал лунатиме на телеканалі UA:Буковина. Ви побачите червоне інформаційне табло із закликом йти в укриття. В етері лунатимуть інструкції від військової адміністрації. Телеканал можна дивитись онлайн https://cv.suspilne.media/live.
Міський голова на Facebook-сторінці повідомив, що в разі повітряної тривоги церкви також можуть сповіщати дзвонами.
Також найшвидше з офіційних джерел про тривогу повідомлятиме Суспільне Буковини у Telegram.
Сигнал тривоги також транслюється по системах оповіщення.
Як звучить система оповіщення
Якщо звучить один довгий гудок, потрібно увімкнути офіційні радіо- чи телевізійні канали та слухати інструкції.
Три гудки — це сигнал загальної тривоги. Якщо чуєте його, потрібно терміново вийти з приміщення та рушити в найближче укриття. Треба тепло одягнутися, взяти з собою документи, питну воду, ліки.
Пробна сирена звучить як постійний рівномірний звук загальною тривалістю до семи секунд.
Звук сигналу загальної тривоги наростає та знижується, триває одну хвилину та повторюється не менше трьох разів із 30-секундною паузою.
Коли буде відбій повітряної тривоги — пролунає один короткий сигнал.
Адреси сховищ у Чернівцях
Люди можуть прийти до тимчасових укриттів, про які раніше повідомляла міська рада Чернівців. Їх перелік — тут. Також можна переховуватися в підвалах, цокольних приміщеннях та підземних паркінгах.
Адреси підземних паркінгів у Чернівцях:
- Ентузіастів, 11,
- Воробкевича, 31-33,
- Герцена, 2-А,
- Чорновола (ЖК «Кришталеве озеро»),
- Проспект Незалежності, 116,
- Буковинська-Герцена (територія колишньої військової частини з боку Залозецького),
- Героїв Майдану, 226-А, 230-А, 150, 111-Д, Каспрука, 1-Сторожинецька, 55,
- Руська, 219-Е,
- Суворова, 2-Б,
- Щербанюка, 79,
- Рівненська, 12-Б,
- Руська, 213-Б,
- Черемшини, 39,
- Підкови, 11-Б,
- Щербанюка, 39-А.
Інтерактивна карта сховищ є на сайті ДСНС. Мапу бомбосховищ можна переглянути тут. На карті позначені сховища та найпростіші укриття Чернівецької області — це здебільшого підвали. Також є мітки на бомбосховища лікарень та комунальних підприємств.
Що відомо
- 24 лютого через вторгнення Росії в Україну до жителів області звернулись голова ОДА Осачук та мер Чернівців Клічук. Вони закликали зберігати спокій.
- 24 лютого ліквідували Чернівецьку облдержадміністрацію та районні адміністрації. Замість них утворили обласну військову та військові адміністрації.
- В області створили "гарячу лінію" для чернівчан, які готові прийняти сім'ї з інших областей. 25 лютого в області запрацював цілодобовий гуманітарний штаб, де збирають речі для людей з інших регіонів.
- Чернівецька міськрада оприлюднила список тимчасових укриттів. Також сховища можна знайти на онлайн-карті.
- Голова ОДА закликав усіх людей, які здатні тримати зброю, вступити до тероборони. До військкоматів приходять люди, які не чекали офіційного виклику.
- На українсько-румунському кордоні в Чернівецькій області черги авто та людей. 25 лютого черги збільшились.
- Дністровська ГЕС та ГАЕС 24 лютого почала працювати під посиленою охороною. 25 лютого ГЕС та ГАЕС продовжують стабільну роботу та випробовують ізольований режим.