Відтворили довоєнне життя. У чернівецькому театрі знімають історичний фільм

. Суспільне Буковина

У Чернівцях розпочалися зйомки короткометражного фільму про міжнаціональні стосунки людей під час Другої світової війни. Історичний фільм матиме назву "Жовта зірка".

Про це Суспільному розповів актор Максим Грубар.

З його словами, дія відбувається у західноукраїнському місті, де під час війни створили гетто. Героями фільму є дві родини, єврейська та українська, які опинилися по різні боки колючого дроту.

Частину сцен знімають у музично-драматичному театрі, який побудували на початку ХХ століття. Суспільне Буковина

Зйомки відбувалися на вулиці Синагоги, яка розташована в колишньому єврейському районі міста. Також фільм знімали у драматичному театрі, де відтворили сцени з довоєнного життя чернівчан. Зокрема в мирний час містяни носили святковий одяг та відвідували театри.

У театрі відтворили довоєнне життя чернівчан. Суспільне Буковина

За словами актора Максима Грубара, у Чернівцях розпочали перший знімальний блок, він триватиме декілька днів. Продовжать зйомки після Нового року.

Актор, який грає солдата-нациста. Суспільне Буковина

Кастинги проводили по всій Україні. Одну з головних ролей виконує актор "Театру на Подолі" Максим Грубар. Він грає єврея доктора Лібмана. За сценарієм він намагається врятувати своїх дітей з гетто.

"Доктор дізнається, що німці будуть вивозити із гетто дітей. Разом з дружиною вони намагаються їх врятувати. Просять це зробити сусіда Петра – він місцевий чоловік, який працює двірником", – каже Грубар.

Максим Грубар грає роль єврейського лікаря. Суспільне Буковина

Знімання фільму відбувається за підтримки Буковинського культурного фонду. Режисером є чернівчанин Олександр Скобун. З обласного бюджету на створення картини виділили майже 210 тисяч гривень. Загальна вартість проєкту — понад 750 тисяч.

Читайте також

"Виграли проєкти членів журі". Як обирали переможців Буковинського культурного фонду

Що відомо

  • Чернівецька ОДА створила Буковинський культурний фонд для підтримки творчих ініціатив та реалізації культурних проєктів.
  • Переможцями Буковинського культурного фонду стали 38 проєктів.