У Чернівцях відзначають 15-ту річницю Всесвітнього дня вишиванки. Свято започаткували студенти Чернівецького національного університету. Цьогоріч в місті організували вуличний етнофестиваль. У десяти фото показуємо, як це було.
Святкування розпочали на сходах ратуші, де виступав аматорський оркестр.
О 12:00 на вежі ратуші сурмач зіграв пісню "Марічка". Її у Чернівцях на чотири сторони світу виконують щодня впродовж 17 років. "Марічку" не грали лише раз, коли помер сурмач Василь Козак. Він грав мелодію впродовж 14 років.
Тепер про настання полудня містян сповіщає артист обласної філармонії Микола Блищук.
У центрі міста виступали етномузиканти з усієї України. Вони грали на площах та вулиці Кобилянської.
На Центральній площі виступив кобзар Юрій Фединський. З Нью-Йорка він перебрався до Полтави. В Україні розвиває гру на народних інструментах.
На вулиці Кобилянської виступив музикант з Києва Святослав Силенко. Він виконував народні пісні під акомпанемент бандури.
Також на етнофестивалі грали мультиінструменталісти та лірники з Хотинської, Берегометської та Глибоцької громад.
Містяни зупинялися, аби послухати музикантів.
Торік через карантин святкування Дня вишиванки відбувалося онлайн.
Всесвітній день вишиванки відзначають щороку у третій четвер травня. У цей день люди одягають вишиті сорочки, а в Чернівцях організовують лекції, концерти та виставки.
Святкування Дня вишиванки започаткували студенти історичного факультету Чернівецького національного університету імені Федьковича. Співорганізатор Олександр Ткачук розповів, що в перший рік свята у вишиванках прийшло приблизно 15 студентів. Зараз свято відзначають по всьому світу. Метою є збереження українських традицій.
Читайте також
Вірші Емінеску на екрані смартфона: у Чернівцях презентували застосунок
Визначили переможців Буковинського культурного фонду: перелік