Уточнено 20 травня об 11:15: У попередній версії новини Василь Угрин був представлений як настоятель храму на честь Покрови Пресвятої Богородиці. Ця інформація не відповідає дійсності. Василь Угрин є настоятелем церкви Успіння Пресвятої Богородиці, яка теж розташована на проспекті Незалежності. Перепрошуємо за помилку. У цій версії матеріалу додаємо коментар настоятеля храму Покрови Пресвятої Богородиці, що на проспекті Незалежності, 107-В.
У Чернівецькій області провели збори щодо переходу трьох храмів від УПЦ МП до ПЦУ. Йшлося про два храми в Чернівцях та один — у селі Камʼяна неподалік Чернівців.
Про це повідомили на сторінці Буковинський подзвін ПЦУ у Facebook.
На зборах 18 травня голосували за перехід храмів на честь Покрови Пресвятої Богородиці, святого Василія Великого та храму преподобного Серафима Саровського.
За словами настоятеля храму Покрови Пресвятої Богородиці Анатолія Губки, парафіян храму не попереджали про проведення зборів. Каже, під час зборів вони були на богослужінні.
"На тих світлинах не видно жодного з наших прихожан, тому ми не знаємо, що це за люди та від імені кого вони проводили збори. Ми молилися і ніхто навіть не був в курсі, що якісь люди вирішили собі пакетно голосувати, зокрема й від імені нашого храму", – каже Губка.
Настоятель храму на честь Успіння Пресвятої Богородиці, що на Проспекті Незалежності, 141 Василь Угрин у коментарі Суспільному, розповів, що підтримує перехід храмів на честь Покрови Пресвятої Богородиці, святого Василія Великого та храму преподобного Серафима Саровського.
"Люди зібралися з власної ініціативи та попросили, щоб відслужити молебень за полеглих воїнів, і попросили благословення, щоб зробити збори. Збори відбувалися на нейтральній території у будинку культури, щоб людям було зручно", — говорить настоятель храму Василь Угрин.
За його словами, він не входив до складу лічильної комісії, тому не знає точної кількості людей, які проголосували за перехід.
Настоятель храму преподобного Серафима Саровського, що розташований у селі Кам'яна, у коментарі Суспільному розповів, що також підтримує перехід до ПЦУ.
"Я перейшов разом із частиною громади. Це мій свідомий вибір", — каже настоятель храму Орест Драгінда .
За його словами, раніше він не бачив проблем у тому, щоб спілкуватися зі священниками ПЦУ, адже мав серед них знайомих. Священник вважає, що перепони у спілкуванні між представниками різних церков є штучними.
Настоятель храму святого Василія Великого, що на вулиці Південно-Кільцевій, повідомив, що надасть коментар про збори згодом.
Які етапи реєстрації релігійної громади
Якщо релігійна громада вирішила змінити канонічну підлеглість, першочергово вона має провести парафіяльні збори. Рішення про зміну підпорядкування оформляють протоколом – у ньому мають бути ініціали та підписи усіх людей, які голосували за перехід.
Згодом громада має офіційно подати до обласного управління культури документи – перелік вказаний на сайті ОВА у розділі "Релігія". Зокрема:
- статут релігійної громади у чотирьох екземплярах;
- заяву на ім'я голови обласної адміністрації;
- протокол зборів парафіян;
- список щонайменше десяти засновників релігійної громади;
- документ про право власності чи користування приміщенням або письмова згода власника приміщення про надання адреси за місцеперебуванням релігійної громади, яке вказали у статуті.
Ці документи потрібні, щоб рішення про перехід внесли до єдиного держреєстру. За законом звернення розглядають до трьох місяців.
Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: news.chernivtsi@suspilne.media
Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини