На сесіях Чернігівської облради присутні до 50 депутатів, а систематично не відвідує сесії один депутат.
Про це в інтерв'ю Суспільному розповіла голова Чернігівської облради Олена Дмитренко.
За її словами, ті, 49-50 депутатів, які присутні на сесіях — не одні й ті самі люди.
"За великим рахунком, у нас тільки один депутат, який постійно відсутній у сесійній залі — це Ігор Базалінський, а всі інші, якщо навіть і пропускають одні сесії, то з'являються на інших сесіях. Зараз за законом, щоб депутати перетнули кордон, вони повинні мати або службове відрядження або запрошення іншої країни, тільки в цьому випадку я погоджую виїзди депутатам. Якщо ці виїзди збігаються з сесією, то людина відсутня фактично в сесійній залі. Я не можу сказати, хто в нас "стабільний прогульник", який перебуває в Україні і не ходить на сесії", — сказала Олена Дмитренко.
Голова облради додала, що за цей період (повномасштабне вторгнення, — ред.) змінилася частина депутатів, адже є кілька депутатів, які склали повноваження за певними обставинами.
"У нас з 64 депутатів на сьогодні фактично 62. Один депутат помер — це Микола Шимко. Він з Радикальної був партії, на його місце буде заходити інша людина, але процедурно ще не пройшли відповідні процедури".
На питання журналістки, чи є серед депутатів ті, хто виїхав за кордон, Олена Дмитренко заявила, що таких вона не знає.
"У нас є депутати, які часто їздять за кордон, але повертаються в Україну. Я слідкую за їх пересуванням. Але хто постійно проживає за кордоном? Я не можу сказати. Хіба що, Оксана Халімон (обиралася від «Слуги народу», — ред.), але вона здала мандат. Депутат від фракції "Наш край" Григорій Данько він також вже вийшов зі складу облради, але він не проживав за кордоном. Він просто працював там. Сергій Пащенко від фракції "Батьківщина" також вже вийшов зі складу".
Про своє ставлення до тих депутатів, які виїхали за кордон під час повномасштабного вторгнення та не повернулися, голова облради сказала наступне:
"Я дуже обережно ставлюся до цих речей. Кожний має право вибору, однозначно. Це гарантовано Конституцією України. А все інше — справа совісті. Але є ще й інші обставини. Всіх "під одну гребінку" не хотілося б "розчісувати". За великими рахунком всі мають бути в рівних умовах. Не хочу ні на кого ставити "штамп", але відповідальність депутата, як у представника місцевого самоврядування набагато більша, адже нам люди довірили. Якщо ви не виконали своїх зобов'язань, ви ж підвели людей, які за вас голосували. Я вважаю, це відповідь. Думаю, що ті депутати, які виїхали за кордон та залишилися там, підвели виборців. Якщо на це (на виїзд за кордон, — ред.) нема об'єктивної причини — хвороби, якихось життєвих обставин, то так, підвели".
Загалом, основана мета виїзду депутатів облрад за кордон — це бізнес, каже Олена Дмитренко. Але всі, хто з них виїжджає у справах, повертаються.
"Більшість депутатів займається бізнесом, або працює на якихось підприємствах (депутати облради не отримують зарплатні, — ред.). В основному ті, хто не працює в держструктурах, це відрядження. Наприклад, у складі Чернігівської обласної ради кілька депутатів сільгоспвиробники. Але на сьогодні всі повертаються. Всі на місці. Все нормально".
Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube, WhatsApp, TikTok.