Перейти до основного змісту

У Сеймі забруднення продовжує рухатись по руслу: яка ситуація з річками на Чернігівщині

Річка Десна на Чернігівщині. Суспільне Чернігів

Якість води у річці Десна на Чернігівщині покращується, запаху та замору риби не спостерігають. Натомість у Сеймі забруднення продовжує рухатися по руслу.

Про це повідомляє Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України на своїй Facebook-сторінці.

На території Сумської області повторне забруднення продовжує рухатися по руслу річки Сейм. У районах села Мутин та Озаричі вода мутна, рівень хімічного споживання кисню перевищує норму в 4,3 рази. Розчинений кисень відсутній. Покращення води фіксують в районі села Чумакове. Там прозорість води збільшилася, проте зберігається жовто-зелений відтінок, місцями — сіруватий.

Що стосується Чернігівщини, за повідомленням Міндовкілля, у Сеймі в межах міста Батурина спостерігають потемніння води, незначний специфічний запах, замору риби немає.

"Хімічне споживання кисню перевищує норму у 1,1 рази. Кисневий режим в нормі. Перевищення по вмісту марганцю — до 1,3 рази. По азоту амонійному, залізу загальному, нітритах, фосфатах та хлоридах перевищень не зафіксовано. Далі по течії показники якості води за добу не змінилися. Вода світла, на дні осаду практично немає, неприємний запах відсутній, мор риби не спостерігається.", — йдеться у повідомленні.

Ситуація у Десні — вода посвітлішала. У річці з’являються живі водні біоресурси. На дні осад темного кольору, неприємний запах та замору риби не спостерігають.

Що відомо про забруднення річок Сейм та Десна на Чернігівщині

Нагадаємо, вперше про забруднення Сейму на Чернігівщині стало відомо 26 серпня. В річці масово гинула риба, а сама вода стала чорного кольору. У воді виявили перевищення вмісту амонію та критично низький рівень кисню.

28 серпня забруднена вода з річки Сейм вже дійшла до Десни поблизу села Велике Устя, що у Сосницькій громаді.

9 вересня мертва риба з'явилася у Десні в межах Чернігова. Після цього за два дні з річки в межах міста зібрали сім тонн такої риби.

За результатами проб води у річках Сейм та Десна, які відбирали 10 вересня, зафіксували забруднення органічного характеру. Воно, як повідомляло Міндовкілля, 14 серпня потрапило у річку Сейм із цукрового заводу в селищі Тьоткіно Курської області РФ.

Станом на 11 вересня сума збитків довкіллю через забруднення річок Сейм та Десна (в межах Чернігівської та Сумської областей) склала понад 405 мільйонів гривень.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

Топ дня

Вибір редакції