Які завдання виконує на Харківщині підрозділ менських добровольців, серед яких міський голова, депутат та ексчиновники

Міський голова, депутат та колишні керівники комунальних установ з Мени Чернігівської області служать разом і виконують бойові завдання на фронті. В березні 2024 року голова громади Геннадій Примаков разом із земляками пішов служити до лав прикордонників. За цей час підрозділ ексчиновників пройшов бої у Красногорівці на Донеччині. Нині вони на півночі Харківщини. Які завдання виконує підрозділ менських добровольців та як чиновницькі навички допомагають на фронті — далі у матеріалі.

"На той час у нас у місті вже було 64 загиблих"

Рішення піти служити, каже міський голова, ухвалив після відвідин десятків поховань у своїй громаді.

"В моєму випадку — це внутрішнє покликання. У нас у місті, на той час, коли мене призвали, уже було загиблих 64 чоловіків. На кожні проводи треба було приходити, треба було щось казати батькам. Дивлячись на батьків, стає страшно від того, що гине цвіт нації, гине молодь", — говорить Геннадій Примаков.

Підрозділ добровольців, серед яких мер, депутат та ексчиновники

Служить міський голова з позивним "Мер" у підрозділі, сформованому із земляків. Віктор Грищенко — депутат Менської міськради. Андрій Готенко — колишній працівник пенітенціарної служби, Роман Минець — ексдиректор комунального підприємства. Анатолій Фурман — колишній керівник комунальної установи у Мені.

"Це поклик душі, давно збирався, якось не виходило, а тут говорять все-таки правду: непогана команда. Всі земляки, знаємо один одного і не один рік", — каже Анатолій Фурман.

Віктор Грищенко говорить:

"У мене і бронь — я міг би придумати тисячу причин для того, щоб не піти, але я навіть і не думав".

Стріляють з артустановок, які придбали земляки

Тепер чоловіки, які ще декілька місяців тому відповідали за життя громади, стріляють з артустановок, встановлених на автомобілях, які придбали земляки.

"Вони придбали два автомобілі Toyota Tundra, на які ми поставили ці системи. Це унікальна система, більш ніде такого немає", — розповідає Геннадій Примаков.

Кожен їх виїзд, каже він, це відпрацювання по російських військах.

"Думка про те, що зараз, за якусь мить, якусь хвилину тебе не стане, не стане хлопців... відповідальність, яку я взяв за всіх їх, коли потяг за собою сюди, також не давала спокою, хотілось, щоб все закінчилося дуже добре", — говорить Геннадій Примаков.

Під час одного з бойових завдань підрозділ прикордонників евакуював тяжко поранених українських військових.

Віктор Грищенко згадує:

"Я маю надію, що у нього все добре, ми все зробили, що змогли".

Колишній керівник комунальної установи Анатолій Фурман каже: навички з чиновницького життя допомагають у службі.

"Я вважаю, що дуже допомагає. Робота з людьми — що тут, що там. Фізично відновилися, відновились прості нормальні стосунки з людьми. І, воюючи і живши плечем в плече під однією крівлею, — це багато значить".

Поки міський голова зі своєю командою захищає прикордоння Харківщини, у Мені продовжує працювати інша частина його команди. Повертатися до цивільного життя міський голова планує тільки після перемоги.

"Це велике питання для мене. На початку, ще коли я сюди прийшов, якось зовсім не відрізняв того життя і цього життя. Коли вже я потрапив в зону бойових дій, побачив на власні очі, що життя може за одну хвилину, за одну секунду просто обірватися, подивився зовсім по-іншому. По-іншому починаю ставитися до того життя, яке залишилось позаду", — зізнається Геннадій Примаков.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.