Начальник МВА Брижинський не буде збільшувати суму компенсації приватним перевізникам у Чернігові

Дмитро Брижинський на фоні громадського транспорту у Чернігові. Суспільне Чернігів

Начальник Чернігівської МВА Дмитро Брижинський відмовився збільшити компенсації приватним перевізникам у Чернігові з шести до дев'яти мільйонів гривень та ініціює створення робочої групи для удосконалення програми підтримки громадського транспорту.

Про це він повідомив у своєму Telegram-каналі.

Як пише Брижинський, з відповідним проханням щодо збільшення компенсації до нього звернулося керівництво Чернігівської міської ради.

"Вони натякнули, що за це надалі будуть сприяти на виконавчому комітеті та сесії реалізації ініціатив військової адміністрації. У звітах, які мені надало управління транспорту міської ради зазначено, що приватні перевізники за квітень перевезли 1 337 050 пасажирів, з яких отримали 16 499 969 грн. Бюджетом на 2024 рік передбачена компенсація приватним перевізникам у розмірі шість мільйонів гривень щомісячно і не більше", — йдеться в повідомленні.

За його словами, суми коштів отриманих від пасажирів та компенсації шість мільйонів гривень цілком достатньо для безперебійної роботи приватних перевізників.

"Приватні перевізники повинні здійснювати перевезення, відповідно до укладених договорів, розраховуючи на додаткове фінансування від міста в розмірі шість мільйонів гривень і не більше. Збільшення фінансування не буде", — зазначив начальник Чернігівської МВА.

Брижинський додав, що наразі вимагає від фінансового управління терміново надати йому на підпис документи з сумою компенсації приватних перевізників за квітень на шість мільйонів гривень та ініціює створення робочої групи для удосконалення програми підтримки громадського транспорту.

Нагадаємо, управління транспорту міської ради написало МВА листа та запропонувало чотири варіанти компромісу, аби автобуси в місті ходили стабільно. Серед них – зміна графіку руху, зокрема, менше транспорту в рейсах, подорожчання квитка або більша компенсація з бюджету. Начальник МВА Дмитро Брижинський відповів, що жоден варіант не затвердить.

30 квітня в.о міського голови Чернігова Олександр Ломако повідомив, що перевізникам не виплатили частину грошей за перевезення у березні — дев'ять мільйонів гривень, платіж заблокував начальник МВА Дмитро Брижинський. Представники чотирьох транспортних компаній, які обслуговують міські маршрути Чернігова, розповіли, що через це не змогли розрахуватися за паливо, кредити та лізинг, а також виплатити заробітні плати водіям та іншим співробітникам. Відтоді, станом на 21 травня, питання з заборгованістю перед перевізниками за здійснені громадські перевезення не вирішилося.

Як йдеться на сайті Чернігівської міської ради, станом на 21 травня загальна сума заборгованості чотирьох перевізників перед постачальниками сягнула вже понад 15 мільйонів гривень і кожного дня ця цифра тільки збільшуватиметься, якщо не буде прийнято відповідних рішень.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.