Освітній простір на понад 900 квадратних метрів: на Прилуччині відремонтували укриття за грантові кошти від ЮНІСЕФ

Освітній простір на понад 900 квадратних метрів облаштували в укритті Малодівицького ліцею на Прилуччині. Завдяки чому діти з цього опорного закладу змогли вийти на очне навчання та вчитися безперервно, навіть під час повітряних тривог. В укритті є всі необхідні меблі, а також зарядна станція для гаджетів, кабінет медсестри та дві окремих вбиральні. За словами голови громади Олени Журавель, це стало можливим завдяки гранту від ЮНІСЕФ.

Малодівицький ліцей розташований в центрі громади, тут навчаються 195 дітей з п’яти навколишніх населених пунктів. Відремонтоване укриття дозволило з початку цього навчального року повернутися до очного навчання.

Малодівицький ліцей на Прилуччині.

Виконувачка обов’язків директора Малодівицького ліцею Наталія Черненко показала укриття. Говорить: його облаштували таким чином, аби кожен клас чи вікова категорія мали власний освітній простір.

"Це крило, де початкова школа і садочок. Класні кімнати для початкової школи. Це навчаються дітки першого класу. Є і станка і парти, і дошка".
Виконувачка обов’язків директора Малодівицького ліцею Наталія Черненко.

Початковий клас в укритті.

В укриті є дві окремих вбиральні, кабінет медичної сестри, зарядна станція для гаджетів, на пофарбованих у яскраві кольори стінах мотиваційні та інформативні плакати. Укриття облаштували меблями – завезли 90 одномісних парт та стільців, дошки, шафи.

"До ремонту ми просто спускалися в це укриття для того, щоб перечекати тривогу. В нас не було можливості проводити навчання. Діти не знаходилися окремо по кімнатах".
Клас в укритті Малодівицького ліцею.

Станція для гаджетів в укритті.

Протягом минулого літа в укритті провели капітальний ремонт. Наталія Черненко показала фото, як укриття виглядало раніше.

"Стіни були оброблені, поштукатурені, пофарбовані, де можливо треба було вирівняти. Вентиляцію зробили, освітлення зробили, всі мережі зробили. Поставили систему обігріву".
Укриття в Малодівицькому ліцеї до ремонту. Ахрів Наталії Черненко

Як розповіла голова громади Олена Журавель, ремонт тривав з травня 2023 року та протягом усього літа. Всі роботи профінансували в межах ініціативи "Спільно до навчання" від ЮНІСЕФ. У постанові Кабміну від 13 вересня 2022 року № 1112 йдеться, що Малодівицький ліцей увійшов до тисячі опорних закладів освіти України, які отримали одноразовий грант – три тисячі доларів. Ці гроші виділили для підтримки безперервного навчання дітей.

"Звернулися до нас з приводу того, що у нас безпосередньо укриття в навчальному закладі, і це повинен бути опорний навчальний заклад, яким є наш Малодівицький ліцей. Запропонували свою допомогу і виконали ці роботи. Ми торік ремонтували протирадіаційне укриття у селі Обичів, ремонтували в Товкачівці, тому це було б додатковим навантаженням на наш селищний бюджет", — каже Олена Журавель.
Голова громади Олена Журавель.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.