200 метрів ріжуть за 30 хвилин: підприємець з Городні винайшов верстат для розрізання тканини для маскувальних сіток

Підприємець з Городні на Чернігівщині Анатолій Лепень винайшов для місцевих волонтерів верстат для розрізання тканини. Він пришвидшує процес виготовлення маскувальних сіток. За словами волонтерки Наталії, тепер рулон довжиною у 200 метрів вони розрізають на смужки за пів години.

Пристій для розрізання тканини в Анатолія замовили волонтери, які хотіли таким чином пришвидшити процес створення маскувальних сіток. Чоловік виготовив його безкоштовно. Розповідає, креслення малював два тижні.

"А потім я виносив їх до цеху і віддавав хлопцям кожному по частині. Вони навіть не знали, що це виготовляється. Коли вже зробили та пофарбували, я вже пішов сам збирати. Придбав тканину метрів 10, щоб спробувати. Вийшли в цех, перевірили, нам сподобалось, зателефонували волонтерам і все віддали".
Винахідник Анатолій Лепень.

Собівартість такого верстата, за підрахунками Анатолія, близько 12 тисяч гривень. Він механічний, тому не залежить від електроенергії, що важливо в разі блекаутів. Також він не потребує особливих умов для розміщення. Максимальна ширина для рулону — один метр шістдесят сантиметрів.

"Його можна поставити в бус і відвезти в будь-яке місце. Там нарізати скільки потрібно рулонів і поїхати знову куди потрібно".
Верстат для розрізання тканини для маскувальних сіток.

Волонтерка Наталія розповідає, рулон тканини довжиною 200 метрів можна розрізати на ньому за пів години. Далі нарізані смужки ділять на стрічки.

"Ми їм робимо насічки, щоб у нас вийшла ялинка. Таким чином ми робимо її пухнастішою і воно краще вкриває сіточку яку ми плетемо".

Волонтерка Наталія.

10 волонтерок за день встигають зробити дві-три сітки.

Волонтерки плетуть маскувальні сітки для ЗСУ.

Анатолій Лепень каже: вже отримував декілька дзвінків з інших громад, які теж хочуть зробити такий верстат.

"Креслення у нас на папері тільки, але я кажу приїжджайте. Все покажемо і розкажемо. А можливо у них щось і краще вийде, тоді ми чомусь і в них навчимось".

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.