Після поранення, з ампутацією кінцівок, а дехто – прямо з передової. Майже сто учасників з різних регіонів України, ветерани та діючі військовослужбовці, зібралися 6 квітня у Чернігові, щоб випробувати свої сили на Всеукраїнських змаганнях з адаптивних видів спорту. Такі змагання у Чернігові проводять не вперше.
Сергій Довбиш, організатор, розповідає, що змагання позитивно впливають, як на фізичну, так і на психологічну реабілітацію.
"Адаптивний спорт серед ветеранів, які отримали поранення, то це альтернатива адаптації людині після важких поранень. Річ у тому, що деякі люди, втрачаючи кінцівки, замикаються в собі й в них немає сприйняття самого себе, а коли вони приїжджають на ці змагання, і бачать, що таких як вони сотні, вони радіють разом за їх перемоги, за їх досягнення".
Артем Погорілий, ветеран з Полтави, бере участь у змаганнях з адаптивних видів спорту з літа минулого року. За цей час встиг у складі команди встановити світовий рекорд зі стронгмену, а також позмагатися у Сполучених Штатах Америки, звідки нещодавно повернувся. До Чернігова приїхав не сам.
"Приїхали невеликою командою в складі трьох чоловік саме з Полтави. Агітуємо на більшу кількість учасників, поки мінімальним складом, але розвиваємо це у своєму регіоні".
Ветеран Олександр Швачка поранення отримав на Київщині у 2022 році. Каже: не пропускає жодних змагань, які проводяться в Україні.
"Спорт мені допомагає і мені подобається, що я мотивую інших ветеранів і у нас таке збирається ветеранське ком’юніті, де ми можемо один з одним поділитися, якимось досвідом, отримати якийсь досвід".
Олексій Князєв нещодавно повернувся з передової. На змаганнях у Чернігові брав участь в жимі лежачи, волейболі сидячи та настільному тенісі.
"Тільки що закінчив змагання жиму лежачи підняв пів своєї ваги 40 кг на 61 підхід. Хочу сказати дякую таким організаторам цих змагань, місту Чернігів за те що приютили позвали, не знаю як сказати. Ми люди військові, і нас на тиждень, можна так сказати, вирвали з війни й дали можливість відпочити".
Олександр Мохов приїхав з Харкова. Після тривалої реабілітації продовжує нести службу. На змагання приїхав разом із побратимами грати у волейбол сидячи та спробувати себе в інших видах спорту.
"Це буде наша дебютна гра. Я пробую себе у всіх видах змагань, тому що це перші мої змагання, в чому в мене вийде, в тому й буду рухатися далі".
Всього учасники змагалися у сімох видах адаптивного спорту. Зокрема, веслування на тренажері, стрільба з лука, ейрбайк та ривок гирі.
Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.