Вимагають облаштувати розвороти, пішохідні переходи та з’їзди: як пройшли громадські слухання у Козельці на Чернігівщині

Об'їжджають по 20 кілометрів замість двох. У Козельці місцеві жителі та жителі навколишніх сіл зібралися на громадські слухання. Люди вимагають облаштувати розвороти, пішохідні переходи та з’їзди у населених пунктах, де проходить капітальний ремонт траси М-01 Київ-Чернігів.

У будинку культури на громадські слухання зареєструвалися 115 людей. Люди сформували вісім питань. Серед них: відсутність розворотів, переходів та з’їздів у населених пунктах. Та чому в проєкті наземні переходи, замість підземних в деяких населених пунктах.

"Раніше було добиратись з сіл приблизно два-три кілометри до центру Козельця, а зараз виходить від 17 до 20 кілометрів", — каже заступник голови громадських слухань Віталій Митюра.
Заступник голови громадських слухань Віталій Митюра.

Проєкт ремонту траси М-01 розроблявся ще у 2012 році, розповідає Віталій Митюра.

"Попередні громадські слухання були у 2012 році, були порушення — не запрошували жителів громади, а була типу нарада. Жителі не знали, що буде".

Наземний пішохідний переїзд, село Лемеш.

З того часу змінився фактичний замовник проєкту, пояснює заступник начальника з розвитку доріг обласної служби відновлення та розвитку інфраструктури Володимир Боровик. Підрядник, який робить капремонт — компанія Azvirt.

"В документах ще числиться або обліковується служба автомобільних доріг, зараз вже служба відновлення, це той правонаступник, який буде приймати надалі в експлуатаційне утримання цю ділянку. Нам мають бути надані всі робочі креслення, погоджені з авторами проєкту, вся виконавча документація, з погодженими схемами".
Заступник начальника з розвитку доріг обласної служби відновлення та розвитку інфраструктури Володимир Боровик.

За вісім питань всі присутні проголосували одноголосно. Далі протокол громадських слухань має затвердити Козелецька селищна рада на найближчій сесії. Потім свої вимоги громада передасть до обласної служби відновлення і розвитку інфраструктури.

Люди голосували на громадських слуханнях у Козельці.
"Питання треба більш до замовника і розпорядника коштів. Служба відновлення і розвитку в Чернігівській області на цей час не є стороною контракту. Ми не підписуємо, ані виконавчу документацію, ані актів прийнятих робіт, тим більше актів до сплати", — каже Володимир Боровик.
Ремонт дороги, Кіпті.

Окремим питанням люди проголосували за звернення до суду з проханням призупинити роботи, в разі, якщо до думки громадськості не дослухаються.

"Питання про підготовку та подання документів до суду на скасування дозволу на будівництво щодо порушень ДБН під час будівництва дороги М01", — голова громадських слухань Михайло Циба.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.