Депутати Чернігівської міськради 24 листопада вперше провели позачергову сесію в онлайн-режимі. Частина вмикалися з зали засідань виконкому, інші — з робочих місць та вулиці. Депутати ухвалили два рішення: виділили майже 27 мільйонів гривень на заробітні плати освітянам та 71 мільйон для забезпечення роботи і виплати зарплат комунальному підприємству "Теплокомуненерго". Чому депутати зібралися дистанційно та чому такий формат роботи депутатка міськради Марина Семененко вважає незаконним — далі в матеріалі.
Як пройшла сесія Чернігівської міськради в онлайн-режимі
Депутатка Ірина Соломаха підключалася до зуму з вулиці, мобілізований депутат Роман Старіков — з місця несення служби, а виконувач обов’язків міського голови Чернігова Олександр Ломако вів сесію зі свого кабінету поверхом вище.
На онлайн-сесію в зумі зібралися 23 депутати, на один більше за мінімально необхідний кворум.
Потрапити до зали засідань виконкому під час сесії намагалися п'ятеро людей. Вони зібралися в холі міської ради після того, як їх намагалася не пустити муніципальна варта, вони викликали патрульну поліцію.
"Мені не подобається, що збираються купляти тролейбуси, замість того, щоб купляти дрони. Мені не подобається, що ми платимо податки і збираємо воєнним на дрони, машини. Мені не подобається, що висаджують дерева, квіти. Мені це все не подобається, бо я вважаю, що військовим це все не потрібно", — розповіла жителька Чернігова Оксана Гула.
Після приїзду патрульної поліції, людей до зали виконавчого комітету пустили.
Чому сесія відбулася онлайн
Виконувач обов’язків міського голови Олександр Ломако за хвилину після закінчення сесії прийшов до зали засідань виконкому. Чому сесію проводили дистанційно, він пояснив так:
"Питання в часі, заради двох технічних питань, які просто не можуть почекати до планової сесії. Була необхідність швидко провести сесію, але не втрачати час. Якби була планова сесія, то і керівники ЖЕКів, керівники всіх структурних підрозділів, вони б реально втратили пів дня. Я цього не хочу, бо я розумію обсяг роботи який є у міста. Тому я не хочу втрачати ці пів дня, жодного додаткового питання ніхто не вносив, жодного спірного питання ніхто не вносив".
Зміни до регламенту, які дозволяють проводити сесії онлайн, депутати міськради ухвалили в червні. Депутатка Марина Семененко вважає: обранців зібрали дистанційно, бо за умови проведення сесії офлайн, більшість, яку складають представники фракції “Рідний дім”, не зібрала б кворум. Це онлайн-засідання вона називає незаконним.
"У законі про місцеве самоврядування сказано, що дистанційно можна збиратися лише у випадку надзвичайних ситуацій, такі як епідемії і так далі, або ліквідації цих надзвичайних ситуацій. У нас зараз немає надзвичайної ситуації, в законі про воєнний стан не сказано нічого, що депутати можуть збиратися онлайн, єдина підстава яка є, це регламент Чернігівської міської ради, який вони прийняли зі змінами. Ми будемо оскаржувати зібрання, це не сесія, ми виграємо цей суд", — розповіла Марина Семененко.
Що каже адвокат про проведення сесії в онлайн-форматі
Адвокат Олексій Кінебас називає питання законності проведення сесії онлайн дискусійним. З його слів, одну із таких скарг, яка стосується проведення сесій онлайн в Одесі нині розглядає Верховний Суд.
"Точно сказати, чи є тут порушення, чи немає, на цей час неможливо. Я б сказав, що швидше є. Оскільки зараз на даний момент карантин вже не діє, тому ми можемо говорити, що швидше за все такий порядок проведення сесії є незаконним. Тим самим закон про місцеве самоврядування не встановлює заборону на проведення саме в такому режимі. Оскільки в законі передбачено, що порядок проведення сесії визначає регламент міської ради, очевидно на цю норму і спираються депутати коли зараз проводять сесію в такому режимі".
Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.