Зруйновану росіянами школу №21 у Чернігові відбудують з нуля: чому роботи ще не розпочались

Доповнено
. ФОТО: Суспільне Чернігів

Зруйновану росіянами чернігівську школу №21 відбудують з нуля. Рішення про надання містобудівних умов для будівництва затвердили на виконкомі міськради 21 вересня. Зруйновані конструкції поки не розбирають. Про це Суспільному розповів начальник управління капітального будівництва міськради Вячеслав Почеп. Чому роботи досі на паузі — читайте у матеріалі.

Виконком міськради. ФОТО: Суспільне Чернігів

Замовником виступає управління капітального будівництва. За словами Вячеслава Почепа, розпочати демонтаж конструкцій поки не можна. Це стосується і зруйнованої росіянами школи №18.

"Є звернення до прокуратури та СБУ про дозвіл на демонтаж 18 та 21 шкіл. І прокуратура, і СБУ такий дозвіл не дає. Вони аргументують це тим, що в них немає акта про вартість пошкодженого майна, а без цього вони їх тримають, як речовий доказ. А з огляду на це і розуміючи, що найближчим часом ми демонтувати навряд чи зможемо, тому вихід тільки один: намагатися будувати 21 школу не на місці зруйнованої, а десь поруч, на території закладу".
Начальник управління капітального будівництва міськради — Вячеслав Почеп. ФОТО: Суспільне Чернігів

Зруйнована росіянами школа №21 у Чернігові. ФОТО: Суспільне Чернігів

Як розповіла заступниця начальника управління освіти Олена Горна, в мікрорайоні Стара Подусівка наразі відсутні заклади середньої освіти, тимчасово діти ходять в 13, 14 та 1 школи. Нова школа має покрити ці потреби.

"Управлінням освіти було проведено аналіз контингенту, бралася до уваги кількість дітей, які навчалися в 18 та 21 школах, а також діти, які відвідують заклад дошкільної освіти і проживають саме в мікрорайоні Стара Подусівка".
Заступниця начальника управління освіти — Олена Горна. ФОТО: Суспільне Чернігів

За словами Горної, майбутній заклад освіти повинен бути розрахованим на 1 080 дітей. Це 40 класів: 20 класів початкових, і 20 — п'ятих та дев'ятих класів.

Це буде гімназія з початковою школою, каже Олена Горна. При проєктуванні врахують і протирадіаційне укриття. Також виконавчий комітет надав містобудівні умови і для будівництва чотирьох протирадіаційних укриттів у 2, 29, 3 та 35 школах. Але, за словами Вячеслава Почепа, поки ці всі роботи на паузі.

"Ми подали в область прохання про субвенцію на п’ять об’єктів закладів освіти. Це на будівництво 21 школи та на будівництво окремих нових будівель під протирадіаційні укриття ще по чотирьох школах. Від нас область вимагає співфінансування. Ми подали на сесії, сесія проголосувала за це, але на сьогодні, рішення минулої сесії Військова адміністрація Чернігова не затвердила, тому в нас співфінансування відсутнє".

Зі слів начальника МВА Дмитра Брижинського, претензій до цих пунктів порядку денного він не має.

Начальник МВА Дмитро Брижинський. ФОТО: Суспільне Чернігів

Він пояснив чому не затвердив рішення 34 сесії міської ради від 13 вересня.

"Це у нас була перша сесія, яка відбулась вже з новими регламентами і першим засіданням виконавчого комітету. Я так розумію, що деякі керівники структурних підрозділів, заступники міського голови або не хотіли, або вони не знали, як діє регламент і дуже багато питань були винесені на розгляд виконавчого комітету і ради без попереднього погодження. Тому, відповідно, певний час треба було для того, щоб вивчити ці питання, переглянути чи доцільні ці питання, розгляд цих питань в умовах війни".

За його словами, питання виникли щодо рішення яке стосувалося комунального підприємства АТП “2528”.

"Було винесено питання щодо розширення цільової програми, щодо підтримання цього підприємства. Спочатку була заявлена сума 40 мільйонів, це дуже велика сума, ви розумієте, майже більше мільйона доларів. Під час розгляду це питання не було надане на погодження військової адміністрації. І після того, як це рішення було прийнято, начальник АТП і керівництво міської ради, ще нам не надали роз'яснення, куди ж будуть виділені ці суми. Тому ми звернулися до начальника АТП, що дайте роз'яснення, куди ж ви будете витрачати 40 мільйонів. Надали роз'яснення, але тільки на 20 мільйонів".

Питання будівництва нової школи та протирадіаційних укриттів, він вважає пріоритетним.

"Тут не може бути ніяких питань. Але ми бачимо знову маніпуляцію, намагання соціальні питання включати в єдиний блок з питаннями, які мають, скажімо так, сумнівну історію. Для того, щоб начальник військової адміністрації своїм підписом затвердив і нагальні питання соціальні і які мають сумнівну історію. Тому треба вивчити це питання, коли нададуть розрахунки. Застережень не буде, ми це питання затвердимо".

Детальніше дивіться у сюжеті:

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.