Біля Умані, у селі Ладижинці, на автозаправці облаштували будиночок для собаки Ічі, який два роки чекає там на свого господаря. Чоловік працював на цій заправці, втім став до лав ЗСУ та загинув у 2023 році під час виконання бойового завдання.
Тепер пес Ічі щодня приходить на автозаправку та чекає на свого господаря, розповіла Суспільному керівниця станції Ірина Доценко.
Будку для собаки Ічі поставили працівники автозаправки, розповіла Ірина:
"Наші хлопці, працівники заправки планують її утеплити. Щодня ми насипаємо корм, наливаємо водичку для собаки".
Вперше жінка побачила його рік тому, коли прийшла сюди працювати.
"Розпитала працівників, що за собака, чи є в неї господарі. На що мені сказали, що це собачка працівника, який працював на станції. Собачка спочатку приходила раз в три дні, через те, що вони ходили з Олексієм на роботу. Потім, коли Льоша служив, собачка почала приходить частіше і частіше".
Син Олексій з дитинства любив тварин, розповіла його мама Юлія:
"У них була коза Рона і Ічі — оце в них таке було хазяйство. Він казав: мамунька, забери Ічі та Роньцю, я приїду і все позабираю, але приїхати не вдалось".
Олексій Савранський пішов на службу у 2022 році захищати країну, зазначила пані Юлія. Він був розвідником-сапером, загинув 18 квітня торік на Донеччині.
"Перший раз як пішов на завдання 18 квітня. Їх там засік дрон. Я знайшла побратима, який його забирав з поля. Він стік, мабуть, кровʼю. Альошка був двохсотий".
За словами мами Юлії, пес звик ходити за сином на роботу.
"Ічі ж бігає, він не прив'язаний був. Дзвонять: заберіть — буде памʼять".
Нині Ічі опікується дівчина загиблого воїна — Альона. Розповіла: попросила у матері хлопця віддати пса їй — на згадку про коханого.
"Він був такий манюнький собачка. Альошка тут працював, я йому обіди приносила. Пес постійно зі мною йшов. Потім повертався зранку, коли в Альошки зміна була".
Після смерті господаря, пес змінився — вже не такий грайливий як колись, розповіла дівчина загиблого. Попри те, що Альона забрала його додому, Ічі знову готовий бігти на автозаправку. Він вдивляється у перехожих, відвідувачів — чекає побачити там знайомі очі господаря, додала вона.
"Знаєте, так само як людина робиться закритою після втрати, так само й Ічі зробився закритим".
Як розповіла керівниця заправки Ірина, біля будки на стоянці планують встановити таблицю із QR-кодом, аби кожен відвідувач міг дізнатися про історію уманського "Хатіко" та його господаря.