Прикордонник Олексій у цивільному житті був архітектором та художником. Нині на фронті, коли має вільний час, вирізьблює фігурки з дерева, аби заспокоїтись після обстрілів. За час повномасштабної війни витесав пів сотні дерев’яних мініатюр.
У майбутньому планує зробити виставку, аби зібрати гроші для свого підрозділу, перебуваючи на відновленні на Черкащині, розповів Суспільному.
У рюкзаку Олексія завжди знайдуться рубило, долото та стеки. Ними він вирізьблює фігурки із дерева.
"Береш якийсь матеріал і починаєш працювати. Оцей процес вистругування дуже розслабляє, нерви заспокоюються і не думаєш ні про що погане. Поступово розкривається текстура дерева, а коли фігурка покривається олією, то це дуже цікаво", — пояснив майстер.
Цією справою прикордонник захопився після смерті товариша — аби відволіктися:
"Обробкою дерева я вже давно цікавився. Коли на початку «повномасштабки» вбили мого кума, я, щоб заспокоїти нерви, сів і почав робити".
Прикордонник часто змінює місце служби, тож на кожній позиції знаходить "рідне" для цієї місцевості дерево та починає вирізати:
"Суть у тому, щоб фігура була виточена з тієї деревини, яка саме на цій позиції. Для цього потрібен шматочок сухого дерева, бо сире може в процесі потріскатись Тому я спеціально шукав сухі гілляки — з яблуні, дуба, берези".
Особливо цінними для Олексія є фігурки з позицій, які знищили російські військові:
"Із двох уже неіснуючих позицій залишились фігурки, витесані саме там. Вони для мене найцінніші. Нас звідти випалювали FPV-шками і мінометами".
Побратими цікавляться хобі Олексія й спостерігають за різьбленням:
"Я починаю вистругувати фігурку, вони підходять і питають, а що це буде. Кажу: знаєте, я ще сам не знаю. Бо це художній процес".
Спільними зусиллями всі зроблені в бліндажах статуетки вдалося вивезти в тил:
"Ми іноді і вночі виходили, це десь від восьми до одинадцяти кілометрів пішки по темному лісу. Рюкзаки, автомати. І я з оцими корягами. Хлопці акуратно клали їх зверху, так, щоб не зламати. Слава Богу жодна фігурка не постраждала в процесі транспортування".
Нині Олексій працює над організацією виставки — хоче, аби люди побачили мистецтво, створене на війні:
"У мене був задум організувати виставку зі збором коштів для нашої застави, щоб і хлопцям було приємно, що вони частково допомагали в процесі".