Перейти до основного змісту

Де на Черкащині питна вода не відповідає нормам — оприлюднили моніторинг

Вода з крану. Суспільне Черкаси

У Черкаській області у трьох громадах питна вода не відповідає нормам за мікробіологічними та санітарно-хімічними показниками.

Про це свідчать результати досліджень, проведених із 28 по 1 листопада, розповів Суспільному розповів головний санітарний лікар області Володимир Папач.

За словами лікаря, фахівці відібрали 145 проб питної води за мікробіологічними та 106 — за санітарно-хімічними показниками.

"Відхилення від гігієнічних вимог виявили у чотирьох пробах за мікробіологічними показниками, а саме загальні коліформи на водогонах міста Черкаси та Катеринопільської територіальної громади та одній пробі за санітарно-хімічними, йдеться про забарвленість на водогоні Гельмязівської територіальної громади", — зазначив він.

Що таке коліформи і ентерококи

Заступниця генерального директора Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб Наталія Видра пояснила, чи можуть викликати хвороби коліформи і ентерококи та що означає їх наявність у воді.

"Загальні коліформи — це група бактерій, що природно живуть у навколишньому середовищі, зокрема, у ґрунті та на рослинності. Вони належать до групи санітарно-показових, що використовують для оцінки якості води, продуктів, повітря тощо. Їх присутність вказує на можливе забруднення середовища, хоча самі вони не є безпосередньо патогенними, тобто зазвичай не викликають ніяких захворювань", — пояснила медикиня.

Ентерококи — це види мікроорганізмів, які також відносять до групи санітарно-показових, додала Наталія Видра.

"Вони зазвичай походять із кишківника теплокровних — людей і тварин. Оскільки вони завжди присутні в організмі, то зазвичай не викликають захворювань, проте їх наявність у питній воді вказує на можливе антропогенне забруднення питної води, що є більш небезпечним та потребує проведення профілактичних заходів у водогінній системі", — пояснила вона.

Якщо у воді виявляють загальні коліформи та ентерококи, це може свідчити про:

  • недоліки у системі водопідготовки та очищення води, забрудненість фільтрів тощо;
  • наявність застійних явищ у розподільній мережі водогону, особливо на тупикових ділянках, водогінних мережах будинків, що мають підкачку, водонапірних баках тощо;
  • потрапляння зовнішніх забруднень у систему водопостачання (наприклад, через пошкодження труб або резервуарів, проведення ремонтних робіт).

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Підписуйтеся на WhatsApp

Вподобайте наш Instagram

Топ дня

Вибір редакції