Перейти до основного змісту

Повернення через спорт: у Черкасах ветерани війни займаються ампфутболом

Ексклюзивно

У Черкаському адаптивному клубі на базі муніципального спортивного клубу "Дніпро" займається 80 ветеранів війни та людей з інвалідністю.

Організація стала однією з 15 переможців конкурсу "Час діяти, Нестримні", який на умовах співфінансування отримав грантову підтримку від Міністерства молоді та спорту України та БФ "МХП-Громаді", розповів директор МСК "Дніпро" Юрій Гончаров.

Знімальна група Суспільного побувала на тренуванні з ампфутолуФутбол для людей з ампутаціями. Серед 15 учасників, ветеран війни Павло Жілін футболом займався з дитинства. У 2023 році отримав поранення під Бахмутом, відтоді, розповів, грає із ще більшим задоволенням:

"Я завжди грав і продовжую не дивлячись ні на що. Ампфутбол — це крута ідея зайняти хлопців спортом, щоб вони дома не сходили з розуму. Тут ми спортом займаємось і все класно".

Олександр Скринський. Суспільне Черкаси

До адаптивного клубу долучився Олександр Скринський. У 2023 році на Луганщині під час бойових дій він втратив ногу та отримав поранення руки. Після реабілітації пробує себе у різних видах спорту:

"Обрав я футбол, скандинавська ходьба, стрільба з лука. Я зараз не зупиняюся, тому для мене такі види спорту дуже потрібні. Особливо ампфутбол, тому що я раніше ходив, де в протезах потрібно грати на милицях, на милицях мені не можна було, бо у мене не було суглоба. Тобто рука працює шляхом м’язів, які тут у мене є".

Черкащанин Євгеній Мілейко нині перебуває на реабілітації, тому фізичні навантаження у нього, розповів, поки мінімальні.

"У кінці квітня отримав травму, я наступив на міну — відірвало стопу. Але головна мета була вижити, а далі все буде добре".

Тренування з ампфутболу Євгеній не пропускає:

"Я з дитинства люблю спорт, фізичні навантаження, тому дуже задоволений, що після трагедії невеличкої, як воно зараз уже здається, я продовжую займатись спортом і улюбленою справою".

Ветерани війни грають у ампфутбол. Суспільне Черкаси/Тетяна Зозуля

За правилами гри, учасники повинні бути без протезів, лише на спеціальних милицях. Перші тренування, розповів помічник головного тренера Віталій Власенко, були складними.

"Навантаження на плечі, натираються мозолі. Тому перебинтовуємо спеціальним бинтом і їм трохи легше. Але зараз хлопцям краще, бо ми тренуємось уже пів року".

Адаптивний клуб — місце, де застосовують комплексний підхід до реабілітації та адаптації до соціального життя ветеранів війни та людей з інвалідністю, розповів директор муніципального спортивного клубу "Дніпро" Юрій Гончаров. Розповів: тримати грант їм було не складно, оскільки третій рік працюють у цьому напрямку.

"Ми купили коштом цього гранту двоє футбольних воріт. Також ми для волейболу сидячи купили волейбольну сітку, стійку, захист".

Ветерани війни грають у ампфутбол. Суспільне Черкаси/Тетяна Зозуля

Проєкт реалізують в 13 областях України, де нині працює 81 адаптивний клуб, розповів заступник Міністра молоді та спорту Сергій Тимофєєв. 15 із них отримали гранти, два з яких на Черкащині.

"Це 200 Міністерство Молоді і спорту України через «Спорт для всіх», 200 тисяч — «МХП-Громаді» і 200 тисяч місцеве самоврядування. Тобто сукупний бюджет в оцих 15 клубах складає 600 тисяч гривень".

Зі слів Сергія Тимофєєва, до кінця 2025 планують облаштувати в Україні 200 адаптивних клубів.

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Підписуйтеся на WhatsApp

Вподобайте наш Instagram

Топ дня

Вибір редакції