На залізничному вокзалі у Черкасах протестували підіймач для маломобільних груп населення. Ним залізничники користуються вже протягом двох місяців, утім організували тестування, аби налагодити співпрацю працівників залізниці й людей на кріслах колісних.
Розповіла Суспільному представниця уповноваженого з прав осіб з інвалідністю Наталія Капустян.
Біля одного з вагонів дизель-потягу "Черкаси — Сміла" на пасажирів чекає працівник залізниці Василь Глухенький. Він допомагає транспортувати людей на кріслах колісних до салону за допомогою підіймача. Місцевий житель Віталій Середенко пересувається на візку. Через відсутність безбарʼєрного доступу до вагонів, залізницею користувався рідко. Тепер сподівається, що з появою таких підіймачів транспортна доступність поліпшиться.
"Це супер загалом. Раніше в приміських не спеціальних вагонах не було підіймачів. Це було не доступно для мене. Я пересуваюсь на кріслі колісному з електроприводом який напрочуд важкий. У межах Черкащини треба, щоб такі підйомники були на кожній станції. А не тільки на цій".
Місцева жителька Оксана Максимів теж задоволена якістю послуги. Додала, що єдине за що хвилюється, аби працівникам залізниці було не важко:
"Нам, людям з інвалідністю це спрощує повсякденні переїзди. Бажання в мене буде більше їздити. Під’їхали, підняли і я вже в середині, але мені просто по-людськи шкода тих людей, які докладали зусиль, щоб нас підняти".
У місяць обслуговує щонайменше десять людей з інвалідністю, розповів працівник залізниці Василь Глухенький. Раніше людей доводилось підіймати до вагонів вручну, нині ж цей процес значно легший.
"Підйомник працює дуже легко. Практично ніяких фізичних зусиль не треба застосовувати".
Зі слів представниці уповноваженого з прав людей з інвалідністю в області Наталії Капустян, підіймач протестували вперше. Все, аби поліпшити співпрацю маломобільних груп населення та працівників залізниці, аби поїздки були більш доступними.
"Безбар'єрність — має бути українська норма. Бо ми не так хвилюємось за нас. Як за людей які прийдуть, наших захисників. Щоб люди маломобільні не сиділи у своїх чотирьох стінах. А виходили в соціум і жили повноцінним життям".
У Черкасах підіймач працює два місяці, розповіла начальниця вокзалу Тамара Ковеля. Під час купівлі квитка варто зазначити про потребу в цій послузі.
"Треба попереджати завчасно людині, що вона буде їхати. Можна прийти, або зателефонувати в довідкове бюро, щоб ми підготовилися та його вивезли. Одного підіймача вистачає нам, ми в місяць його використовуємо пʼять-десять разів, крім нього до нас ще приїжджають спеціальні вагони з підіймачем, які не потребують нашого втручання".
Надсилайте новини про події з життя на Черкащині