Виплати за працевлаштування: як на Черкащині працюють люди з інвалідністю

На Черкащині у 2024 році дев'ять роботодавців отримали компенсації за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю.

Чи всі роботодавці можуть отримати компенсацію, розповіла Суспільному заступниця директора обласного центру зайнятості Марина Сорокіна.

Наталія Надточій рік працює на підприємстві маляркою. Щодня протягом восьми годин фарбує автомобільні деталі. Вона має інвалідність, для зменшення навантаження компанія замовила для неї допоміжне обладнання.

Фото: Суспільне Черкаси

"Драбину, гідравлічний підіймач, який облегшує дуже працю і пилосмок, яким ми прибираємо після робочого дня. Так простіше ж прибирати, ніж віником або шваброю".

На виробництві працює 30 людей з інвалідністю, розповіла начальниця відділу кадрів Олена Борщ. Пані Наталія стала першою, за кого центр зайнятості компенсував підприємству витрати за облаштування робочого місця.

Начальниця відділу кадрів Олена Борщ. Фото: Суспільне Черкаси

"У пані Наталії є обмеження по фізичному навантаженню. Тому ми все привели до більш такого прогресивного методу, що, звичайно, зменшить її фізичні навантаження. Також згідно з порядком, який затверджений в Україні, ми оформили документи й отримали компенсацію близько 68 тисяч".

Згідно з постановою Кабміну від 22 серпня 2023 року, роботодавці мають можливість отримати компенсацію за облаштування робочого місця для людей з інвалідністю, розповіла заступниця директора обласного центру зайнятості Марина Сорокіна. Сума компенсації залежить від групи інвалідності працевлаштованого.

Заступниця директора обласного центру зайнятості Марина Сорокіна. Фото: Суспільне Черкаси

"У разі працевлаштування людини з інвалідністю другої групи розмір компенсації не перевищує десять мінімальних заробітних плат, це 61 тисяча гривень, якщо це людина з інвалідністю першої групи, то розмір компенсації не перевищує 15 заробітних плат — 106 з половиною тисяч гривень".

Натомість нині відшкодування зможуть отримати не всі, оскільки існують обмеження в термінах подачі заяви.

"Компенсація надається протягом дев’яноста днів з моменту працевлаштування людини. Є ще одне обмеження: до моменту працевлаштування людини, за яку роботодавець хоче отримати компенсацію з облаштування робочого місця, вона не може працювати у цього роботодавця 180 днів".

Через це не зміг отримати компенсацію голова правління ОСББ для людей з інвалідністю Віталій Сераденко. Оскільки понад три роки обіймає свою посаду.

Він працює вдома, бо дорога до офісу для нього, як смуга перешкод. Пандус у будинку коштом мешканців облаштовують вже третій рік.

Фото: Суспільне Черкаси

"Ну все, отак от доїхали, бачте, далі не облаштовано, тому, що торік не встигли дооблаштувати з браком коштів, тому на наступний рік є робота".

Також з недоліків — відсутність санвузла:

"Мінімально мав би бути якийсь санвузол поблизу, для того, щоб можна було працювати, а станом на сьогодні, якщо я прийду працювати, то мені треба буде йти знову ж таки додому, то сенс, якщо можна це робити вдома".

У цьому будинку винаймає з дружиною житло переселенець з Херсону Михайло Лебедєв. Він працює дистанційно та, розповів, люди з інвалідністю прагнуть знайти роботу для душі й добре, коли держава підтримує.

Переселенець з Херсону Михайло Лебедєв. Фото: Суспільне Черкаси

"Це полегшує багато питань, наприклад, придбання ноутбука, починаючи з цього і багатьма-багатьма іншими дрібничками й не дуже дрібничками. Беріть на роботу людей з інвалідністю, ця людина буде прив’язана до свого робочого місця, вона не піде на перекур, гуляти чи ще там кудись, вона буде працювати для вас".

Надсилайте новини з життя Черкащини

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube