Перейти до основного змісту

Горить третю добу: на Черкащині зайнялася нова пожежа на торфовищі

Пожежа торфу у селі Гельмязів. ДСНС Черкащини

На Золотоніщині у селі Гельмязів станом на 25 вересня, триває гасіння пожежі торф'яного ґрунту.

Пожежа зайнялась 22 вересня, розповіла Суспільному речниця Головного управління держслужби із надзвичайних ситуацій Черкащини Оксана Крутоус.

Нині у Гельмязові третю добу триває гасіння пожежі торф'яного ґрунту.

"Вогонь охопив суху рослинність на площі 16 гектарів та торф’яного ґрунту на площі сім гектарів. Загалом, на місці події працює вісім спецмашин та 25 людей особового складу", — деталізувала Крутоус.

Гасіння пожежі триває.

Як розповів Суспільному начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань, на Черкащині через відсутність дощу протягом трьох-шести місяців, станом на 23 вересня — дефіцит вологи та ґрунтова засуха. Така сухість ґрунту, зі слів синоптика, фіксується вдруге після 2019 року. Відтак нині в області утримується найвищий рівень пожежної небезпеки, що є небезпечним фактором виникнення пожеж на природі. Спалювання рослинності може перерости у неконтрольоване горіння.

За словами речниці Головного управління поліції Черкащини Зоя Вовк, за спалювання сухостою передбачені штрафи. Штраф за випалювання стерні, луків та пасовищ — до 6 120 гривень для громадян та 21 420 гривень для посадовців. Якщо вогонь розведуть на території об'єктів природно-заповідного фонду, то доведеться сплатити від 12 240 до 30 600 гривень. Також окремо передбачений штраф за знищення або пошкодження лісу — до 15 300 гривень, а для посадовців — удвічі більше.

Рятувальник ліквідовує займання. ДСНС Черкащини

Забруднене повітря може викликати різні проблеми зі здоров'ям, розповів Суспільному лікар відділу епідеміологічного нагляду та профілактики неінфекційних захворювань Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб Микола Черепанов.

"Забруднене атмосферне повітря може впливати на серцево-судинні захворювання, такі як ішемічна хвороба серця та інсульт, а також на респіраторні захворювання — інфекції нижніх дихальних шляхів, хронічну обструктивну хворобу легень, рак трахеї, бронхів і легень. Крім того, в групі ризику — люди з цукровим діабетом другого типу", — зазначив він.

Люди, які живуть у містах із високою концентрацією забруднення, мають більш як удвічі вищий ризик розвитку інсульту чи хронічного обструктивного захворювання легень.

У разі погіршення ситуації зі станом атмосферного повітря фахівець радить:

  • зачинити двері та вікна;
  • обмежити перебування на вулиці та особливо фізичні навантаження на відкритому повітрі;
  • пити багато води;
  • якщо є очищувач повітря, то увімкнути його на максимум;
  • робити часте вологе прибирання у приміщеннях.
Ліквідація займання торфу. ДСНС Черкащини

Нагадаємо, у селі Нечаївка під Черкасами майже 20 днів тривала ліквідація займання торфу. Там тління торф'яників почалось із кількох точкових займань — місцеві розводили вогнища на городах.

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

Топ дня

Вибір редакції