У Нечаївці під Черкасами шосту добу горить торф. Площа займання складає один гектар. Основне горіння відбувається всередині ґрунту на глибині від одного до двох метрів.
Рятувальники намагаються здолати загоряння, розповів Суспільному заступник начальника з питань оперативного реагування оперативно-координаційного центру головного управління Держслужби з надзвичайних ситуацій Сергій Яременко
Вранці видимість складає не більше метра, розповів місцевий житель Віталій Сіренко. Така ситуація уже п'ятий день:
"До восьмої ранку і цілу ніч — метр і нічого не видно. Вночі спимо і кватирки закриті — нема як відкрити. У хату попадає трохи диму — дихати нема чим".
Дорога на роботу теж з перешкодами — далі капота нічого не видно, розповів Віталій:
"Автобус рейсовий їде. Люди з вікон виглядають, кажуть: «правіше, лівіше. Стовп, або дерево»".
Тління торф'яників почалось із кількох точкових займань — місцеві розводили вогнища на городах, розповів заступник начальника з питань оперативного реагування координаційного центру ГУ ДСНС Сергій Яременко. Нині пожежники працюють на площі одного гектара.
"Залучені 23 людини особового складу від Головного управління та Національного університету цивільного захисту. Також залучено чотири спецмашини".
Воду качають із річки Тясмин, пояснив підполковник служби цивільного захисту Дмитро Мокієнко.
"По рукавній лінії сто двадцять п'ятий міліметр ми подаємо воду на відстань 600 метрів, де хлопці працюють бойовими стволами на гасіння торфу. Рівень води на вечір, коли ми вже припиняємо працювати, падає на два сантиметри, а на ранок вода підіймається на те положення, щоб помпова станція могла забрати воду з річки".
Помпова станція, за словами Дмитра Мокієнка, викачує 220 літрів на секунду. Працювати вона починає, як і пожежники – з дев'ятої ранку і допоки не стемніє, розповів начальник відділення організації реагування на надзвичайні ситуації другого пожежно-рятувального загону Ігор Новгородченко.
"На місці гасіння торф'яного ґрунту облаштований намет. Тут на ніч залишається двоє чергових для охорони пожежних автомобілів та пожежного обладнання".
Роботи додає суха вітряна погода, пояснив Сергій Яременко:
"Те, що ми з вами бачимо — це верхівка. Основне горіння відбувається всередині ґрунту на глибині від одного до двох метрів. Всередині висока температура — до тисячі градусів. На жаль, щоб гасити таку пожежу — треба дуже багато часу, адже іноді вода і не доходить через температуру. Просто випаровується".
До робочих місць пожежники доходять пішки, бо цей шлях для важкої техніки небезпечний, деталізував Сергій Яременко. У місцях горіння торфу утворюються прогари, які можуть сягати углиб до двох метрів.
Втім, скільки триватиме гасіння Сергій Яременко не знає, додав, що допомогли б дощі.
Надсилайте новини про події з життя на Черкащині