У школах Черкас із 2 вересня 2024 року працює 17 інспекторів "Служби освітньої безпеки". Вони стоять на вході до школи, контролюють прилеглу територію та проводять профілактичні бесіди.
Нині освітні інспектори працюють у 50% шкіл міста, розповіла Суспільному начальниця відділу служби освітньої безпеки управління патрульної поліції в області Вікторія Семенюк.
Другокласник Максим Вовкодав, разом з однокласниками прослухав інтерактивний урок "Безпечна дорога до школи". Він розповів, що готується до втілення мрії:
"У майбутньому я хочу мати машину, зелену «БМВ». Я вивчив, як правильно переходити дорогу і їздити, коли світлофор не працює".
Школяр хоч живе неподалік школи, та на шляху зустрічаються перепони.
"Щоб мені дійти до школи — треба перейти дорогу. Тому я ходжу до школи з батьками", — розповів другокласник.
Формувати культуру безпеки та запобігати правопорушенням – її обов’язок, зазначила інспекторка відділу служби освітньої безпеки управління патрульної поліції в області Катерина Нечволод:
"Ми контролюємо внутрішню та прилеглу територію закладу освіти. Стоїмо на вході під час початку навчального процесу та спостерігаємо, щоб ніхто сторонній не пройшов у школу і щоб не пронесли небезпечні предмети. Також проводимо профілактичні бесіди, просвітницьку роботу з приводу паління. Щоб діти не палили ні тютюнові вироби, ні електронні".
З її слів, офіцери безпеки працюють з усіма класами. Їхня мета — захист дітей в умовах повномасштабної війни.
"Ми будемо будувати наші відносити суто на довірі, ми не каральний орган", — пояснила Катерина Нечволод.
Інспектори відділу "Служба освітньої безпеки" розпочали свою роботу в школах міста із 2 вересня, розповіла капітан поліції, начальниця відділу служби освітньої безпеки управління патрульної поліції в області Вікторія Семенюк:
"Нині підготовлено 17 інспекторів служби освітньої безпеки. З яких — 14 жінок та три чоловіки".
Відбір здійснювали з-поміж чинних працівників, які проходили додаткове навчання.
"Окрім звичного для них поліцейського спрямування, вони поглибили свої знання із вікової психології, домедичної допомоги, медіації", — повідомила Вікторія Семенюк.
Вона додала, що наразі в половині із 34 шкіл міста працюють офіцери:
"Але в майбутньому плануємо забезпечити інспекторами всі школи міста".
Нагадаємо, проєкт «Служба освітньої безпеки» ініційований Кабінетом Міністрів України за участі Міністерства внутрішніх справ, Міністерства освіти і науки, Національної поліції. Він є одним з елементів Концепції безпеки закладів освіти, що була ухвалена Кабінетом міністрів 7 квітня 2022 року.
Надсилайте новини про події з життя на Черкащині