У Черкасах безплатно готують сертифікованих пілотів FPV-дронів. Навчання триває місяць, після чого учні складають теоретичний та практичний іспити. Стартував перший потік, в якому беруть участь 20 охочих.
Навчання триває чотири тижні, розповів Суспільному керівник школи Костянтин Рубановський.
Викладач Максим Яремич розповів, що на заняттях ділиться своїм п’ятирічним досвідом роботи із FPV-дронами. А саме, як його змайструвати, які деталі краще обрати для його комплектації та що робити, коли "пташка" зламалась:
"Найголовніша мета — не довіряти підозрілим продавцям і збирати дрони від душі. Якщо збираєш, бо це просто твоя робота, то краще не потрібно".
На навчанні учні спочатку маневрують на симуляторі. У комп’ютерній грі вони мають відлітати щонайменше 40 годин, зазначив Максим. Опісля, в кімнаті запускають "Вупі" — маленький аналог повноцінного дрона.
Учасник школи Сергій Ільїн поділився своїми враженнями від занять:
"Я здивований, що можу нормально літати на дронах. Не кажу, що вау, але хоч якось. Я зрозумів, що це мені подобається більше, ніж очікував".
Вікторія Коваленко — дружина військового. Розповіла, що хоче бути корисною в різних сферах, тож вирішила здобути нові навички. Хоч дрони їй поки не підкоряються та до екзамену планує стати впевненим пілотом.
"Може в житті настати такий момент, що я все-таки вирішу піти допомагати війську. Оскільки я дівчина, то фізично не сильно підготовлена, але робота оператора FPV-дрона не така фізично активна як штурмовика чи кулеметника", — зазначила Вікторія.
Нині готується до служби в Збройних силах України учасник школи на позивний "Гот". Чоловік планує бути штурмовиком та розповів, що дрони невід’ємний інструмент на полі бою, бо вони підвищують ефективність військових операцій і допомагають зберегти життя:
"У стані війни дуже корисно знати, яке є озброєння у противника, яку зброю маємо ми і як протидіяти тому, що літає над головою".
Керівник школи FPV-дронів Костянтин Рубановський зазначив, що цей проєкт втілюють за грантові кошти. Навчання тут безоплатне та триває чотири тижні. Його місія це зробити якісну підготовку з управління FPV-дронами — доступною.
"У пріоритеті — військові, але навчаємо і цивільних. Після навчання треба скласти екзамен на симуляторі та теорію, а також практичних польотів на полігоні. У кінці, якщо успішно все здано, — людина отримує сертифікат і може бути військовослужбовцем і розуміти свій напрям", — пояснив керівник школи.
Нині триває набір на другий потік, зазначив Костянтин, записатися до школи можна у соціальних мережах "Вишкільного центру Айдар 95":
"Війна не закінчиться так скоро і такі спеціалісти нам необхідні. У будь-якому разі є попит і вони зможуть ефективно зупиняти росіян".
Надсилайте новини про події з життя на Черкащині