Керування дронами та домедична допомога: черкаські вчителі готуються до викладання предмета за новою програмою

Ексклюзивно

У Черкасах 120 вчителів з усієї області долучилися до двотижневих курсів із підготовки до викладання предмета "Захист України" за новою шкільною програмою. Там педагоги дізнавалися про застосування дронів, надання домедичної допомоги та як розпізнавати дезінформацію.

Про це Суспільному повідомила ректорка Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників Наталія Чепурна.

Учасник навчань з Балаклеї Андрій Громовий має 24 років педагогічного стажу — викладає такі предмети як "Історія" та "Захист України". Розповів, що на комп’ютерному симуляторі дронами літав уперше:

"Щоб керувати дроном, думаю, потрібно перш за все привчитися правильно використовувати пальці, щоб відчути самий симулятор".

Учитель комп’ютерному симуляторі дронами літав уперше. Суспільне Черкаси

Андрій Громовий змінив професію з педагога на військового на початку повномасштабного вторгнення.

"У мене в сім’ї теж одна донька — військова. І якщо вона на службі, то батьківський інстинкт зіграв, що теж повинен бути на захисті України", — поділився вчитель

До викладання педагог повернувся в лютому 2023 року:

"У дітей треба сформувати поняття патріотизму. Основне завдання — це навчитися, щоб потім застосовувати знання в подальшому житті".

Методист Олег Ткаченко пояснив, що вчителі тренуються на симуляторах для досвіду, який необхідний для того, аби підняти в повітря справжній дрон.

"Головна мета в тому, щоб кожен із відвідувачів міг опанувати, в першу чергу, програму. Та знати як дроном користуватися, вивчити з чого він складається і як летить", — зазначив методист.

Антон Чепинога викладає в Іркліївському ліцеї викладає математику та захист. Нині - на навчанні:

"Побачив плату керування моторами, а також модуль, який передає всю інформацію на сам дрон. Ще є радіомодуль для передачі прийому сигналу. Я навчався на військові кафедрі. Там під час навчання отримав військовий досвід. Після того вже прийшов до школи", — розповів учитель.

Антон Чепинога спробував покерувати дроном. Суспільне Черкаси

Нині він на курсах долучився до підготовки, щоб викладати за новою освітньою програмою "Захист України":

"Така програма досить сильно підіймає бойовий дух учнів та мотивацію. Окрім цього, також заохочує дітей", — пояснив вчитель.

Модуль "Безпілотні роботизовані системи" в курсі "Захист України", буде викладатися з нового навчального року, зазначив методист навчально-тренінгового центру STEM-освіти Євген Качкар. Під час підготовки учасникам навчання пояснили теорію.

"Раніше не було такого, щоб діти в школі могли отримати такі навички. Тож вчителі були не готові до цього. Цей захід дає підготовку і базові знання нашим вчителям, які потім у школах, які передадуть ці вміння нашим дітям", — пояснив методист.

Навчатись викладати шкільний предмет "Захист України" за новою програмою приїхало до Черкас 120 вчителів зі шкіл області, розповіла ректорка обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників Наталія Чепурна:

"Предмет створений таким чином, що поділений на декілька модулів, а саме: вивчення і ознайомлення наших дітей з тактичною медициною, з сучасним озброєнням, з літальними апаратами. Для цього запровадили цей курс".

Учителям показали як накладати турнікет. Суспільне Черкаси

По завершенню курсів, слухачі отримають свідоцтво встановленого зразка, що надає право викладати предмет "Захист України", додала ректорка.

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині